Požeminiai smūgiai užfiksuoti 7 val. 25 min. vietos (0 val. 25 min. Lietuvos) laiku maždaug už 162 km nuo Naujosios Britanijos miesto Rabaulo, nurodė JAV Geologijos tarnyba (USGS). Smūgių židinys buvo apie 35 km gylyje.
Ramiojo vandenyno cunamių perspėjimo centras anksčiau buvo paskelbęs, kad kai kuriose PNG pakrantėse gali susidaryti „pavojingų“ bangų, maždaug 0,3 metro aukštesnių negu jūros potvynio lygis.
Taip pat buvo skelbta, kad mažesnės bangos gali smogti Saliamono saloms, bet vėliau centras pranešė, kad „šio žemės drebėjimo cunamių grėsmės nebėra“.
„Jis buvo jaučiamas Kokope (už 150 km nuo epicentro“, – naujienų agentūrai AFP apie šį žemės drebėjimą sakė instituto „Geoscience Australia“ seismologas Spiro Spiliopoulos.
Pasak jo, kol kas apie jokią žalą pranešimų nebuvo gauta. Ekspertas nurodė, kad smūgių paveikto sritys yra atokios.
Netrukus po pirminio buvo užfiksuoti du gana stiprūs pakartotiniai 5,3 ir 5,1 balo smūgiai, nurodė USGS.
Papua Naujoji Gvinėja priklauso vadinamajam Ramiojo vandenyno Ugnies žiedui. Šis regionas dėl Žemės plutos plokščių tektoninių judesių pasižymi dideliu seisminiu ir vulkaniniu aktyvumu.
Vasario 26 dieną PNG smogęs 7,5 balo žemės drebėjimas sugriovė namų ir sukėlė žemės nuošliaužų šalies aukštumų regione. Tąsyk žuvo mažiausiai 125 žmonės.
Informacija apie stichinių nelaimių žalą atokiose kalnuotose teritorijose institucijas ir pagalbos agentūras dažnai pasiekia tik per kelias dienas.