Ketvirtadienį, Tarptautinę moters dieną, kuri Rusijoje yra valstybinė šventė, socialiniame tinkle „Facebook“ jis parašė: „Naudodamasis šia proga, prašau atleidimo tų, kurias tyčia arba netyčia priverčiau kentėti. Patikėkit manim, tai nebuvo pikti kėslai.“
Anksčiau šiandien opozicijos kandidatė į Rusijos prezidentus Ksenija Sobčiak surengė solinį piketą prie šalies parlamento žemųjų rūmų ir L.Sluckio atsistatydinimo.
K.Sobčiak laikė plakatą su užrašu „Deputatai! Mes jūsų nenorim!“
Prezidentas Vladimiras Putinas, kurio darbui pritaria maždaug 80 proc. rusų, kovo 18 dienos rinkimuose sieks ketvirtos kadencijos.
Patarė keisti darbą
Skandalas dėl kaltinimų L.Sluckio adresu įsibėgėjo, kai Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas skundus atmetė ir sakė, kad žurnalistės, kurios jaučiasi nesaugiai rašydamos apie Dūmos veiklą, turėtų pasiieškoti kito darbo.
„Manote, kad jums pavojinga dirbti Dūmoje? – klausė V.Volodinas, taip pat paklausęs, kodėl apie kaltinimus skelbiama dabar, priartėjus Rusijos prezidento rinkimams. – Jei taip, keiskite darbą.“
„Apie persekiojimą BBC, mano mylimos televizijos „Dožd“ ir Gruzijos televizijos (RTVI, – red.) atstovės prabilo rinkimų kampanijos kontekste. Politika – politikams, todėl imsimės šio klausimu, bet yra dvi pusės. Kas bus, jei ėmusis teisinių veiksmų paaiškės, kad tai provokacija?“ – pridūrė V.Volodinas.
Anksčiau ir pats L.Sluckis purtėsi trijų žurnalisčių pasakojimų, esą jis jas nederamai lietė ir bandė bučiuoti.
„Vyrui būsi žmona, o man – meilužė“
Apie susidūrimus su L.Sluckiu viešai pasipasakojo BBC žurnalistė Farida Rustamova, viena RTVI redaktorių Jekaterina Kotrikadzė ir kanalo „Dožd“ prodiuserė Darija Žuk.
L.Sluckis žurnalistei: „Tu bandai nuo manęs pabėgti, nenori manęs pabučiuoti, tu mane įskaudinai.“
F.Rustamova padarė susitikimo su L.Sluckio garso įrašą, kurio BBC, tiesa, nusprendė neskelbti – tik jo nuorašą.
Žurnalistė pernai kovo 24-ąją atvyko pas L.Sluckį į jo biurą Valstybės Dūmoje užduoti jam kelis klausimus apie tuomet į Prancūzijos prezidentus kandidatavusią Marine Le Pen.
Tačiau kalbantis deputatas staiga pakeitė temą ir paklausė, ar F.Rustamova nenorėtų jam dirbti.
Jai atsisakius, L.Sluckis pasiskundė: „Tu bandai nuo manęs pabėgti, nenori manęs pabučiuoti, tu mane įskaudinai.“
F.Rustamova tuomet paaiškino, kad turi vaikiną, už kurio viliasi ištekėti, bet L.Sluckis nenusileido: „Puiku, jam būsi žmona, o man – meilužė.“ Tada jis priėjo prie moters ir, anot jos, pradėjo ranka glostyti jai užpakalį.
M.Zacharovo pasakojimas
L.Sluckis pasigirdus kaltinimams aiškino, kad prieš jį rezgamas politinis sąmokslas.
Tiesa, šią savaitę apie keistą jo elgesį viešai užsiminė net Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, papasakojusi apie keistą incidentą prieš ketverius metus.
„Kažką įdomaus pasakoju, manęs klauso 10 žmonių, ir staiga į salę įeina Leonidas. Aš, žinoma, žinau, kas jis. Jis atsisėda ir pradeda kažką ne į temą aiškinti, pavyzdžiui: „Ei, mergaite, ką čia kalbi?“ Na, tokie dalykai labai keisti“, – teigė M.Zacharova.
Ji tvirtino perdavusi L.Sluckio raštelį, ir tuomet jis užsičiaupė. Kiti salėje sėdėję vyrai apsimetė negirdintys, ką kalba Valstybės Dūmos deputatas.
Rusijoje nėra priimtų įstatymų dėl seksualinio priekabiavimo. Šalyje įprasta kaltinti pačias aukas ar nukentėjusiuosius – net išprievartautos moterims dažnai leidžiama suprasti, kad jos „pačios prisiprašė“.
Tiesa, situacija gerėja aktyvių veiksmų socialiniuose tinkluose dėka. 2016-aisiais po rusišką feisbuką nuvilnijo kampanija, skatinusi ir moteris, ir vyrus atvirai prabilti apie atvejus, kai prie jų buvo priekabiaujama.