Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Prieš greitkelio per Amazonės miškus tiesimą protestuojantys indėnai artėja prie La Paso

Bolivijoje trečiadienį šimtai indėnų paskutinę dieną dalyvavo žygyje į šalies sostinę, protestuodami prieš vyriausybės ketinimus tiesti greitkelį per Amazonės miškų draustinį, kur nuo seno gyveno jų protėviai.
Indėnai žygiuoja į Bolivijos sostinę.
Indėnai žygiuoja į Bolivijos sostinę. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

La Pasą trečiadienį turėjo pasiekti maždaug 2 tūkstančiai žygio dalyvių, kurie per du mėnesius įveikė 600 kilometrų atstumą nuo Trinidado miesto Amazonės džiunglėse, per kurias vyriausybė ruošiasi tiesti Brazilijos finansuojamą greitkelį.

Žygio dalyviai, tarp jų – moterys, vaikai ir pagyvenę žmonės, per ilgą savo kelionę kalnuotomis vietovėmis turėjo iškęsti liūtis, temperatūrų svyravimus ir patirti susirėmimų su policija. Dabar iki La Paso aktyvistams liko vos 12 kilometrų.

Antradienio vakarą Bolivijos prezidentas Evo Moralesas protestuotojams ištiesė alyvos šakelę – pasiūlė su jais susitikti sostinėje.

„Šiuo dialogu bus siekiama išlyginti ir rasti bendrą sprendimą dėl jų reikalavimų platesnės politinės akcijos rėmuose“, – kalbėjo E.Moraleso atstovas Carlosas Romero.

Pirmasis demokratiškai išrinktas indėnų kilmės Bolivijos prezidentas ir jo komanda yra priversti veltis į politines diskusijas dėl Amazones džiunglių čiabuvių teisių ir ekonominės šalies plėtros.

Greitkelis turėtų eiti per gamtos draustinį, kuriame gyvena 50 tūkst. Amazonės čiabuvių genčių atstovų, kurių protėviai per amžius gyveno izoliacijoje.

Jo tiesimo darbai, kuriuos numatoma užbaigti 2014 metais, buvo pradėti birželio mėnesį už draustinio ribų.

Drėgnose žemumose gyvenantys čiabuviai, kurie nepriklauso pagrindinėms daugumą gyventojų sudarančioms vietinių grupėms, baiminasi, kad jų žemes užplūs neturtingi ūkininkai iš aukštumų.

Kiek anksčiau šį mėnesį E.Moralesas sutiko atidėti greitkelio statybą, o vėliau šiai nuolaidai pritarė ir įstatymų leidėjai. Tačiau protestuotojai siekia garantijų, kad projekto, ar bent jau per draustinį einančios jo dalies, bus visiškai atsisakyta.

„Jei darbai prasidės, mes iki mirties kausimės tuose miškuose“, – sakė vietinių lyderis Adolfo Chavezas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai