Kariškiai pirmadienį sakė naujienų agentūrai AFP, kad po riaušių tarp musulmonų ir ginkluotų krikščionių grupuočių sekmadienį buvo „palikti keliolikos žmonių lavonai“, vieni buvo nušauti, kitiems perpjautos gerklės.
Kovos truko kelias dienas ir pirmadienį, regis, kiek aprimo; bet dar tebeaidėjo šūviai PK5 rajone, kuriame gyvena ginkluotų krikščionių apsupti musulmonai.
„Daugiau kaip 100 namų (kitose vietovėse) ... padegė musulmonai iš PK5 rajono; namai yra nuolat apiplėšiami, – sakė vienas AFP šaltinių. – Tūkstančiai gyventojų pasitraukė į kitas vietoves ieškoti prieglobsčio kartu su kitais iš namų pabėgusiais žmonėmis arba tebekeliauja keliais“.
CAR apėmė smurtas po 2013-ųjų kovą surengto maišto, nuvertusio ilgametį lyderį Francois Bozize.
Po perversmo jo pagrindiniai iniciatoriai Selekos sukilėliai musulmonai ėmė siautėti šalyje, žudydami krikščionis, o šie suformavę ginkluotus būrius ėmė aniems keršyti.
Nuo 2013 metų gruodžio beveik 900 tūkst. (10 proc.) CAR gyventojų buvo priversti palikti savo namus dėl įsiplieskusio smurto, iš jų 460 tūkst. pasitraukė į kitas šalis.
Jungtinių Tautų duomenimis, apie pusei tos šalies gyventojų, gyvenančių dideliame skurde, reikalinga humanitarinė pagalba. Manoma, kad dar apie 1,5 mln. žmonių kenčia dėl maisto stygiaus.
Pirmadienį Bagio miesto gyventojai, žmogaus teisių organizacijos, politikai ragino Prancūzijos ir JT taikdariškas pajėgas MINUSCA įsikišti, kad liautųsi smurto išpuoliai.
Vatikane pirmadienį pareigūnai sakė, kad popiežiaus vizitas šitoje smurto apimtoje šalyje „lieka programoje“, tačiau kelionė gali būti atšaukta, jei mūšiai sostinėje intensyvės.
Popiežius CAR turėtų aplankyti lapkričio 28 ir 29 dienomis, jis dar keliaus į Keniją bei Ugandą.
78-erių argentinietis popiežius ketina aplankyti mečetę viename pavojingiausių CAR sostinės rajonų, kuriame apsiginklavę gyventojai, daugiausia krikščionys, išvengė musulmonų sukilėlių žiaurumų, kai pastarieji 10 mėnesių 2013-aisiais siautėjo Bangyje.