Prieš V.Putiną protestavusiai Rusijos televizijos žurnalistei skirtas namų areštas

Rusijos teismas ketvirtadienį skyrė namų areštą žurnalistei Marinai Ovsianikovai, tiesioginiame televizijos eteryje pasmerkusiai įsiveržimą į Ukrainą.
Marina Ovsianikova
Marina Ovsianikova / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Namų areštas paskirtas iki spalio.

Trečiadienį tyrėjai sulaikė 44 metų M.Ovsianikovą, dviejų vaikų motiną, ir apkaltino ją „melagingos“ informacijos apie Rusijos ginkluotąsias pajėgas skleidimu.

Jei teismas pripažins jos kaltę, jai grės įkalinimas iki 10 metų.

Kovą M.Ovsianikova, tuomet valstybinės televizijos „Pervyj kanal“ redaktorė, išgarsėjo dėl tiesioginiame eteryje, per žiūrimiausią vakaro žinių laidą „Vremia“, surengtos protesto akcijos prieš V. Putino pradėtą karą Ukrainoje. Ji įsiveržė į studiją, laikydama plakatą su anglišku užrašu „No War“ („Karui – ne“).

Tačiau jai skirtas namų areštas yra susijęs ne su šiuo protestu, o su liepos viduryje surengtu vieno asmens piketu netoli Kremliaus, kai ji laikė plakatą, kuriuo kritikavo karinę intervenciją Ukrainoje ir prezidentą Vladimirą Putiną. „Putinas yra žudikas, jo kareiviai yra fašistai“, – skelbė plakatas, o ant žemės priešais buvo padėtos trys „krauju permirkusios“ lėlės.

Ketvirtadienį Maskvos Basmano rajono teisme ji sėdėjo narve, ją saugojo keli policininkai. M.Ovsianikova laikė užrašą „Tegu žuvę vaikai persekioja jus sapnuose“.

Jos advokatas Dmitrijus Zachvatovas per susirašinėjimo programėlę „Telegram“ pareiškė, kad „net“ žiauriausias Sovietų Sąjungos žudikas maniakas Andrejus Čikatila nebuvo taip budriai saugomas.

Per posėdį už uždarų durų teismas nusprendė skirti M.Ovsianikovai namų areštą iki spalio 9 dienos.

„Net nežinau, ką pasakyti. Gerai, kad ne kalėjimas? Tikrai gerai“, – sakė D.Zachvatovas.

„Tačiau tai vis tiek atgrasu“, – pridūrė jis.

Pasiuntusi karius į Ukrainą, Maskva priėmė drakonišką įstatymą, numatantį iki 15 metų laisvės atėmimo bausmes už „žinomai melagingos informacijos“ apie kariuomenę paskelbimą. Tokiu būdu V.Putino sprendimo užpulti Ukrainą kritika buvo praktiškai uždrausta.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pasiūlė M.Ovsianikovai, kuri Rusijos valstybinėje televizijoje dirbo 19 metų, prieglobstį ar kokios nors kitos formos konsulinę apsaugą.

Anksčiau šiais metais garsūs V.Putino kritikai Ilja Jašinas ir Vladimiras Kara-Murza atsidūrė tardymo izoliatoriuje už Maskvos puolimo Ukrainoje pasmerkimą.

Baudžiamasis tyrimas M.Ovsianikovos atžvilgiu buvo pradėtas dviem Maskvos teismams nurodžius žurnalistei sumokėti baudas už Rusijos kariuomenės diskreditavimą įvairiomis progomis.

Po kovą surengto protesto ji tris mėnesius praleido užsienyje ir dar tris mėnesius dirbo Vokietijos laikraščiui „Die Welt“.

Liepos pradžioje ji paskelbė grįžtanti į Rusiją, kad išspręstų ginčą dėl dviejų savo vaikų globos.

Sugrįžusi ji teisme išreiškė paramą opozicijos politikui I. Jašinui, internete paskelbė antivyriausybinių įrašų. Liepos viduryje ji buvo trumpam sulaikyta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų