Maisto Nadežda Tolokonikova ir Jekaterina Samucevič atsisakė trečiadienį, Maskvos teismui paskelbus, kad jų gynyba turi tik penkias dienas susipažinti su bylos medžiaga. Pasak teisininkų, taip ketinama paskubinti bylos nagrinėjimą.
„Aš skelbiu bado streiką, nes tai yra neteisėta“, – sakė N.Tolonikova, vilkėdama marškinėlius su garsiu Ispanijos pilietinio karo šūkiu „No pasaran!“ (Jie nepraeis).
„Man neužtenka laiko iki liepos 9-osios. Pateiksiu apeliaciją. Manau, tai visiškai neteisėta“, – sakė ji Maskvos Tagankos teisme.
„Aš skelbiu bado streiką“, – prisijungė J.Samucevič, teismui jai perskaičius atskirą nuosprendį.
Grupės „Pussy Riot“ trijų narių ikiteisminį procesą lydi protestai – milicija suėmė maždaug dešimt grupės šalininkų, kurie susirinko Maskvos centre prie teismo rūmų palaikyti merginų.
Tarp suimtųjų buvo trys metaliniame narve užsirakinę aktyvistai, kuriuos pareigūnai ištraukė tik perkirpę narvo spynas, pasakojo naujienų agentūros AFP korespondentas.
Pankroko grupės „Pussy Riot“ narės N.Tolokonikova, J. Samucevič ir Marija Aliochina ikiteisminio sulaikymo centre laikomos nuo kovo mėnesio. Vasario mėnesį jaunos moterys šokiravo maldininkus, kai trumpam užėmusios sakyklą Maskvoje esančioje Kristaus Išganytojo katedroje skandavo „Šventoji Dievo Motina, išvaryk Putiną“ ir sudainavo dainą, kritikuojančią artimus Rusų Ortodoksų Bažnyčios ir Kremliaus santykius.
Jaunos moterys, dvi iš jų – motinos, kaltinamos organizuotu grupiniu chuliganizmu, už kurį numatyta maksimali septynerių metų laisvės atėmimo bausmė.
Jų advokatas Nikolajus Polozovas sakė, kad gynyba patiria tyrimą atliekančių pareigūnų spaudimą ir paneigė kaltinimus, esą ji mėgina atidėti teismo procesą
„Tyrėjams vis sunkiau ir sunkiau atsakyti, už ką jos yra įkalintos, – sakė jis naujienų agentūrai AFP.- Dabar, iš esmės, jų darbas – kuo greičiau surengti teismą, paskelbti nuosprendį ir pasiųsti jas į koloniją“.
Moterys jau beveik keturis mėnesius laikomos ikiteisminio sulaikymo centre, nepaisant jų šalininkų prašymų jas paleisti į laisvę. Kada prasidės jų teismas, kol kas nežinia.
Rusijos visuomenė, kurios didžioji dalis yra ortodoksai, vertindama moterų suėmimą pasidalino į dvi stovyklas.
Tūkstančiai tikinčiųjų įsitikinę, kad moterys išniekino bažnyčioje laikomas šventąsias relikvijas, tuo tarpu palaikantieji protestuotojas sako, kad laisvės atėmimo bausmė joms būtų gerokai per griežta.
Teismas sprendimą paskelbė tyrėjams paprašius paskubinti moterų teismo procesą, nes, esą jų advokatai vilkina bylą.
„Šio laiko užteks perskaityti (bylos) medžiagą“, – pareiškė teisėjas.
Daugiau nei 100 garsiausių Rusijos menininkų, tarp jų populiari aktorė Čulpan Chamatova ir detektyvų rašytojas Borisas Akuninas, šį mėnesį paskelbė atvirą laišką, kuriame ragino pareigūnus paleisti moteris į laisvę.
„Mes nematome jokio teisinio pagrindo arba prasmės nuo visuomenės toliau izoliuoti šias tris moteris, kurios nekelia jokio realaus pavojaus“, – sakoma 103 menininkų pasirašytame laiške, kurį išspausdino „Moskovskij Komsomolec“.
Viena „Pussy Riot“ šalininkė, apsivilkusi marškinėlius su užrašu „Mergele Marija, išklausy mūsų“, suabejojo, kad tokia garsenybių parama padės suimtosioms dainininkėms.
„Manau, kad valstybės elgesys yra absoliučiai nusikalstamas – slėpdama savo darbus ji prisidengia bažnyčia. Tai grynai politinė byla“, – prie teismo rūmų trečiadienį sakė Jelena Gluško.