Per Kalėdas skaitykite kartu. Prenumeratai -50%
Išbandyti
12 04

Priežastys, kodėl Pietų Korėjos prezidentas paskelbė karo padėtį

Pietų Korėjos Respublikos demokratiją ištiko krizė – antradienį vėlai vakare šalyje pirmą kartą nuo 1980 m. paskelbta karo padėtis. Prezidentas Yoon Suk-yeolas pareiškė, kad tai daro siekdamas apsaugoti šalį „nuo Šiaurės Korėjos komunistinių jėgų grėsmės ir išrauti iš šaknų apgailėtinas prošiaurietiškas antivalstybines jėgas, kurios kenkia mūsų žmonių laisvei ir laimei“. Tačiau kokios konkrečiai yra tos jėgos ir ar patys gyventojai nori būti nuo jų „apsaugoti“?

Vidurnaktį demokratiškai išrinkti deputatai, padedami protestuotojų, įsiveržė į policijos užblokuotą parlamento pastatą, kad dalyvautų balsavime ir pagal konstituciją atšauktų karo padėtį.

Policija ir ginkluotosios pajėgos ir toliau klauso prezidento įsako ir bando įgyvendinti apribojimus. Vyko susirėmimai su minia, kuri šaukė „Šalin diktatūrą“.

Tai neskambėtų stebėtinai, jei būtų aprašomi įvykiai karo draskomoje besivystančioje šalyje, tačiau šį kartą tai vyko vienoje iš technologiškai pažangiausių šalių, pasižyminčioje aukštomis pajamomis, kur dauguma gyventojų nėra pratę prie politinių perversmų ar gyvenimo autoritarinio režimo sąlygomis.

Kodėl Pietų Korėjos prezidentas paskelbė įvedantis šalyje karo padėtį? Paaiškiname, kas slepiasi už tokio sprendimo ir kas privertė jį priimti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tvarumu garsėjanti kompanija „Reynaers Aluminium“ prisidės prie unikalaus miestelio verslui statybų Kauno LEZ
Reklama
Energija veiksme: kaip Dakaro lenktynininkas valdo stresą ir iššūkius
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas