Protestai vyko Niujorke, Bostone, Čikagoje, Sietle, Vašingtone. „Didžiajame obuolyje“ gyvena ir dabar jau komandą pradėjo burti D.Trumpas, tad demonstrantai Manhatane keliavo link jo „Trump Tower“.
Jie skandavo „Ne mūsų prezidentas“ ir „Niujorkas nekenčia Trumpo“. Žmonėms plojo ir iš restoranų į lauką išskubėję padavėjai bei barmenai.
Demonstracijos vyko taikiai, nors Niujorke ir buvo uždarytos kelios gatvės, o prižiūrėti tvarkos atskubėjo šimtai policininkų.
Į gatves išėję amerikiečiai tikino ginsiantys savo laisves ir piktinosi tuo, kad D.Trumpas grąžino į madą rasizmą, seksizmą ir ksenofobiją.
„Aš esu sukrėsta. Jis (D.Trumpas, – red.) yra siaubingas žmogus, jis nėra Amerikos, kurioje aš gyvenu, lyderis. Tiksliau, Amerikos, kurioje maniau gyvenanti“, – kalbėjo Manhatane gyvenanti aktorė Nina.
Tūkstančiai žmonių pasirodė ir Čikagos, miesto, kuris triuškinančia persvara balsavo už Hillary Clinton, gatvėse.
„D.Trumpas niekada neturėjo būti išrinktas. Gyvename šalyje, kurioje turėtų darniai sugyventi įvairios tautos, – pridūrė 25-erių Bianca Rivera. – Bet iš požemio lenda rasistai ir seksistai.“
Tūkstančiai žmonių pasirodė ir Čikagos, miesto, kuriame triuškinančia persvara laimėjo Hillary Clinton, gatvėse.
„Aš nepaprastai sutrikusi. Aš pikta, – teigė Čikagos gyventoja Parker Smith, atėjusi prie D.Trumpo valdomo viešbučio. – Reikia labai daug apmąstyti, o ateinantys ketveri metai man kelia didelį nerimą.“
Vakarinėje pakrantėje, Sietlo mieste, per demokratų pirminius rinkimus už Bernie Sandersą balsavusi tarybos narė Kshama Sawant aktyvistų minią paragino sausį vykti į Vašingtoną ir protestuoti per D.Trumpo inauguraciją.
„Mes sužlugdysime inauguraciją“, – žadėjo K.Sawant.