Jungtinių Tautų žmogaus teisių biuras griežtai kritikuoja Zimbabvės saugumo pajėgų vykdomą susidorojimą su protestuotojais. Teigiama, kad į opozicijos veikėjus, aktyvistus ir paprastus gyventojus yra šaudoma, jie mušami, grobiami.
Policijos užtvaros keliuose buvo įprastas dalykas prezidento Roberto Mugabe laikais, tačiau jos beveik išnyko, kariškiams 2017-ųjų lapkritį jį nušalinus ir šalies vadovo postą užėmus viceprezidentui Emmersonui Mnangagwai.
Naujienų agentūros AFP žurnalistai šeštadienį matė veikiančius policijos patikros postus sostinėje Hararėje ir antrame pagal dydį šalies mieste Bulavaje.
Abiejuose miestuose žmonės nedrąsiai ėjo į parduotuves, atsidariusias pirmą kartą nuo pirmadienio, kai prasidėjo protestai.
Prie duonos ir benzino, kurių trūksta ekonominę krizę išgyvenančioje Zimbabvėje, nusidriekė ilgos pirkėjų eilės.
Vyriausybė užblokavo socialinius tinklus, matyt, taip siekdama užgniaužti informaciją apie saugumo operaciją ir tariamą piktnaudžiavimą.
Zimbabvės žmogaus teisių nevyriausybinių organizacijų forumas skelbia užregistravęs mažiausiai 12 mirties, 78 sužalojimų atvejus ir daugiau kaip 240 užpuolimo bei kankinimo atvejų.