„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

PSO: dėl omikron atmainos Europai gresia nauja COVID-19 audra

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) antradienį perspėjo Europos šalių vyriausybes pasiruošti sergamumo COVID-19 „reikšmingam pliūpsniui“, žemyne plintant pandeminio koronaviruso naujajai omikron atmainai, jau tapusiai vyraujančia keliose valstybėse.
Omikron atmaina
Omikron atmaina / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

„Matome ateinant naują audrą“, – per spaudos konferenciją Vienoje sakė PSO Europos regioninio padalinio direktorius Hansas Kluge.

„Per kelias savaites omikron įsivyraus didesniame skaičiuje regiono šalių, dar labiau stumdama jau persitempusias sveikatos apsaugos sistemas prarajos link.“

Užsikrėtimo omikron atmainos koronavirusu atvejų jau nustatyta mažiausiai 38 iš 53 PSO Europos regiono šalių, pridūrė H.Kluge. Jis atkreipė dėmesį, kad šis variantas yra tapęs vyraujančiu Jungtinėje Karalystėje, Danijoje ir Portugalijoje.

Praeitą savaitę šiame regione mirė apie 27 tūkst. koronavirusu užsikrėtusių žmonių, taip pat pranešta apie 2,6 mln. naujų COVID-19 atvejų, sakė H.Kluge. Nors šis sergamumo rodiklis apima visų koronaviruso variantų infekcijas, PSO pareigūnas pažymėjo, kad sergamumas COVID-19 buvo 40 proc. didesnis negu tuo pačiu laikotarpiu praeitais metais.

„Pats naujų COVID-19 infekcijos atvejų kiekis gali vesti prie didesnio hospitalizavimo atvejų skaičiaus ir sveikatos apsaugos sistemų bei kitų kritiškai svarbių tarnybų plataus masto sutrikdymo“, – aiškino jis.

Pasak H.Kluge, 89 proc. pacientų, kuriems Europoje buvo nustatyta omikron varianto viruso infekcija, pasireiškė tokia patys simptomai, kaip ir užsikrėtus kitų atmainų patogenu, pavyzdžiui, kosulys, gerklės perštėjimas, karščiavimas. Naujos atmainos patogenas regione daugiausiai plito tarp jaunų žmonių, nurodė pareigūnas.

Nors apie šį patogeną žinoma dar gana mažai, atrodo, kad jis yra užkrečiamesnis už visus kitus ankstesnius variantus, todėl jo plitimo sparta šalyse, kur patvirtinta nemažai omikron infekcijos atvejų, buvo „neregėta“, sakė H Kluge. Šiose šalyse patvirtintų omikron infekcijos atvejų skaičius padvigubėja kas 1,5–3 dienas.

Europos šalių vyriausybės turėtų intensyvinti skiepijimo kampanijas, taip pat imtis papildomų priemonių omikron atmainos plitimui stabdyti ir paruošti kritiškai svarbią infrastruktūrą, įskaitant sveikatos apsaugos sistemas, dar didesniam pliūpsniui, pabrėžė H. luge.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs