PSO: ekstremalus karštis didina spaudimą sveikatos sistemoms

Ekstremalūs karščiai Šiaurės pusrutulyje kelia vis didesnį spaudimą sveikatos apsaugos sistemoms ir skaudžiausiai paliečia tuos, kurie mažiausiai pajėgūs susidoroti su jų pasekmėmis, trečiadienį pareiškė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).
Sunkiai pakeliama kaitra Indijoje
Sunkiai pakeliama kaitra Indijoje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pasak PSO, karštis dažnai komplikuoja jau egzistuojančias ligas ir yra ypač pavojingas sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis, diabetu ir astma.

Milijonai žmonių trijuose žemynuose pastarosiomis dienomis susiduria su pavojingu karščiu, o meteorologai fiksuoja temperatūros rekordus.

„Ekstremalus karštis didina spaudimą sveikatos sistemoms. Pernelyg didelis karštis daro didelį poveikį sveikatai, dažnai sustiprina esamus organizmo sutrikimus ir sukelia ankstyvą mirtį“, – žurnalistams sakė PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

Jis teigė, kad PSO bendradarbiauja su Pasauline meteorologijos organizacija, Ženevoje įsikūrusia Jungtinių Tautų agentūra, siekdama padėti šalims rengti veiksmų planus, kad būtų galima koordinuoti pasirengimą ir sumažinti per didelio karščio poveikį sveikatai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis