Remiantis organizacijos duomenimis, per keturis šios ligos protrūkio mėnesius karo draskomoje šalyje užregistruota 503 484 numanomi užsikrėtimo cholera atvejai ir 1 975 mirties nuo šios ligos atvejai.
Užsikrėtimo šia per maistą ir vandenį plintančia liga atvejų skaičius nuo liepos pradžios gerokai sumažėjo, tačiau, pasak PSO, kas dieną dar užregistruojama maždaug po 5 tūkst. naujų choleros atvejų.
Sustabdyti choleros epidemiją Jemene, tapusią didžiausia pasaulyje, yra ypatingai sunku. Daugiau kaip pusė šalies medicinos įstaigų nebeveikia, jau ilgiau kaip dvejus metus tęsiantis niokojančiam karui tarp Irano remiamų husių sukilėlių ir vyriausybės pajėgų, palaikomų Saudo Arabijos vadovaujamos karinės koalicijos.
Pasak Jungtinių Tautų sveikatos organizacijos, ligos plitimą sunku pažaboti dėl antisanitarinių sąlygų šalyje. Visame Jemene milijonai žmonių neturi švaraus geriamojo vandens.
Pasak Jungtinių Tautų sveikatos organizacijos, ligos plitimą sunku pažaboti dėl antisanitarinių sąlygų šalyje. Visame Jemene milijonai žmonių neturi švaraus geriamojo vandens.
„Jemeno sveikatos darbuotojai dirba neįmanomomis sąlygomis“, – sakoma PSO vadovo Tedroso Adhanomo pareiškime.
„Tūkstančiai žmonių serga, tačiau trūksta vietų ligoninėse, trūksta medikamentų, stinga švaraus vandens“, – nurodė pareigūnas, pasak kurio, daugelis iš tūkstančių gydytojų ir slaugytojų, turinčių kovoti su ligos protrūkiu, negauna atlyginimų beveik metus.
„Jie turi gauti atlyginimus, kad galėtų toliau gelbėti kitų gyvybes“, – sakė jis.
Pasak PSO, organizacija ir jos partneriai „dirba visą parą“, kad padėtų šaliai įveikti šią epidemiją. Pranešime taip pat nurodoma, kad daugiau nei 99 proc. cholera užsikrėtusių Jemeno žmonių galėtų išgyventi, jeigu jiems būtų prieinama medikų pagalba.
Tačiau daugiau nei 15 mln. šalies gyventojų neturi galimybės gauti būtiniausios medicininės pagalbos.
Tedrosas Adhanomas paragino visas Jemeno konflikto šalis skubiai ieškoti politinio problemos sprendimo. Nuo 2015 metų kovo prasidėjęs konfliktas nusinešė iš viso jau per 8,3 tūkst. žmonių gyvybių.
„Jemeno žmonės daugiau negali to pakęsti – jiems reikia taikos, kad galėtų iš naujo pradėti gyvenimą ir atstatyti savo šalį“, – sakė jis.