Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

PSO: purkšti gatves dezinfekantais gali būti kenksminga

Kai kuriose šalyje atliekamas gatvių purškimas dezinfekantais nepadeda sunaikinti naujojo koronaviruso ir net kelia riziką sveikatai, perspėja Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).
Dezinfekcija Vatikano Šv. Petro bazilikoje
Dezinfekcija Vatikano Šv. Petro bazilikoje / „Scanpix“/„Picture-Alliance“ nuotr.

Šeštadienį paskelbtame dokumente dėl paviršių valymo ir dezinfekavimo kovojant su virusu PSO teigia, jog gatvių purškimas gali būti neefektyvus.

„Siekiant sunaikinti COVID-19 virusą ar kitus patogenus, purkšti ar dezinfekuoti atvirų erdvių, tokių kaip gatvės ar turgavietės, nerekomenduojama, nes dezinfekantą gali neutralizuoti purvas ir apnašos, – paaiškino PSO. – Net ir nesant organinių medžiagų, mažai tikėtina, jog išpurkšti chemikalai padengs visus paviršius reikalingam kontakto laikotarpiui, kad būtų deaktyvuoti patogenai.“

PSO pažymėjo, jog gatvės ir šaligatviai nėra laikomi COVID-19 „infekcijos rezervuarais“, ir pridūrė, jog chemikalų purškimas, net ir lauke, gali būti „pavojingas žmonių sveikatai“.

Dokumente taip pat pabrėžiama, jog žmonių purškimas dezinfekantais „nėra rekomenduojamas jokiomis aplinkybėmis“.

„Tai gali būti fiziškai ir psichologiškai kenksminga ir nesumažins užsikrėtusio žmogaus galimybės platinti virusą oro lašeliniu būdu ar kontakto metu“, – nurodoma dokumente.

Jame pabrėžiama, jog žmonių purškimas chloru ar kitokiais toksiškais chemikalais gali dirginti akis ir odą, sukelti bronchų spazmų ir skrandžio bei žarnyno veiklos sutrikimų.

Daugiau nei 300 tūkst. žmonių visame pasaulyje pražudęs virusas nusėda ant paviršių ir daiktų. Tačiau šiuo metu neturima tikslios informacijos, kiek laiko virusas išlieka aktyvus ant paviršių.

Atlikti tyrimai rodo, jog virusas ant tam tikrų paviršių išlieka kelias dienas. Tačiau šie maksimalūs laikotarpiai yra tik teoriniai, nes jie buvo užfiksuoti tik laboratorinėmis sąlygomis, todėl šios išvados turėtų būti „atsargiai aiškinamos“ ir taikomos realioje aplinkoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos