„Kai kurių Pusiaujo Gvinėjoje veikiančių radikalių opozicijos partijų kovotojai, remiami tam tikrų jėgų, telkė samdinius (perversmui)“, – radijuje skaitytame pranešime sakė saugumo ministras Nicolas Obama Nchama.
Perversmui sutrukdyti padėjo bendra operacija, atlikta „bendradarbiaujant su Kamerūno saugumo tarnybomis“, sakė jis.
Kamerūnas pasienyje su Pusiaujo Gvinėja gruodžio 27 dieną suėmė 38 iki dantų apsiginklavusius vyrus.
Po dviejų dienų Pusiaujo Gvinėjos ambasadorius Prancūzijai Miguelis Oyono Ndongas Mifumu incidentą pavadino „mėginimu įsiveržti ir destabilizuoti“.
Įtariamieji prie pasienio suimti ir susodinti į autobusą; jie turėjo raketų leidimo įrangos, šautuvų ir amunicijos atsargų, nurodė ambasadoriaus biuras.
Šeštadienį 75-erių T.O.Nguema sakė, kad prieš jo režimą rengiamas karas, „nes jie sako, kad aš daug laiko esu valdžioje“.
T.O.Nguema prezidento pareigas eina daugiau nei 38 metus.
Valdžią T.O.Nguema perėmė 1979 metų rugpjūčio 3 dieną, nuversdamas tada valdžiusį savo dėdę Francisco Maciasą Nguemą, kuris buvo sušaudytas. T.O.Nguema 2016 metais perrinktas penktai septynerių metų kadencijai.
Pusiaujo Gvinėja viena Užsachario Afrikos didžiausių naftos gamintojų, bet didelė dalis 1,2 milijono gyventojų vis tiek gyvena skurde.
2004 metais prieš T.O.Nguemą surengtas perversmas, manoma daugiausia remtas britų finansuotojų.
Buvusios Britanijos premjerės Margatet Thatcher sūnus Markas Thatcheris tariamai susijęs su tokiu finansavimu ir buvo nuteistas Pietų Afrikoje, jam skirta bauda.
Pernai metų spalį Prancūzijos teismas skyrė trijų metų atidėtą kalėjimo bausmę T.O.Nguema sūnui Teodorinui, kuris dar yra ir šalies viceprezidentas. Teismas nurodė, kad jis leido valstybės pinigus, jog galėtų mėgautis prabangiu gyvenimu Paryžiuje.
Jis apkaltintas išleidęs daugiau nei 1 000 kartų didesnę nei jo oficialus metinis atlyginimas sumą už šešių aukštų namą turtingame Prancūzijos sostinės rajone, gausybę greitų automobilių ir meno kūrinių, bei kitą turtą.
Teodorino Nguemos advokatai sakė sprendimą skųsiantys.