Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

R.Kadyrovas: vieną dieną planuoju savo privačią samdinių bendrovę

Čečėnijai vadovaujantis prezidento Vladimiro Putino sąjungininkas Ramzanas Kadyrovas sekmadienį pareiškė, kad vieną dieną planuoja įkurti savo privačią karinę bendrovę, panašią į Jevgenijaus Prigožino samdinių grupę „Wagner“, pranešė naujienų agentūra „Reuters“.
Čečėnijos lyderis Ramzanas Kadyrovas
Čečėnijos lyderis Ramzanas Kadyrovas / „AP“/„Scanpix“

J.Prigožino ir panašių grupių iškilimas už tradicinių Rusijos karinio vadovavimo struktūrų ribų sukėlė Vakarų diplomatų susirūpinimą, kad tokios grupės vieną dieną gali kelti grėsmę stabilumui Rusijoje.

Susirašinėjimo platformoje „Telegram“ paskelbtame pranešime R.Kadyrovas teigė, kad „Wagner“, kovojusi kartu su Rusijos kariais Ukrainoje, pasiekė „įspūdingų rezultatų“ ir kad privačios karinės bendrovės yra būtinybė.

„Galime drąsiai teigti, kad „Wagner“ įrodė savo karinį pajėgumą ir nubrėžė ribą diskusijoms apie tai, ar tokios privačios karinės bendrovės reikalingos, ar ne“, – sakė R.Kadyrovas, kuris Čečėnijos Respublikai vadovauja nuo 2007 m.

„Kai baigsiu tarnybą valstybei, rimtai planuoju konkuruoti su mūsų brangiu draugu Jevgenijumi Prigožinu ir sukurti savo privačią karinę bendrovę. Manau, kad viskas pavyks“, – paskelbė čečėnų kovotojų vadas.

Tiek R.Kadyrovas, tiek J.Prigožinas iš esmės autonomiškai nuo Rusijos karinės valdybos vadovauja pajėgoms Ukrainoje ir yra ištikimi prezidento Vladimiro Putino sąjungininkai, tačiau jie taip pat yra viešai išreiškę kritiką karinei vadovybei.

Rusijos kare Ukrainoje „Wagner“ grupuotė buvo užsitikrinusi svarbų vaidmenį, todėl vadovavo jau kelis mėnesius trunkančiam Donecko srities Bachmuto miesto puolimui.

Tuo tarpu R.Kadyrovas yra buvusio Čečėnijos prezidento Achmado Kadyrovo, kuris buvo nužudytas per 2004 m. Grozne įvykdytą sprogdinimą, sūnus. Jis buvo sudaręs tylią sąjungą su J.Prigožinu: reiškė kritiką Rusijos kariuomenės vadovybei ir ragino griežčiau persekioti konflikto dalyvius.

J.Prigožinas, paskutinį Sovietų Sąjungos dešimtmetį praleidęs kalėjime už plėšimus ir sukčiavimą, daug metų buvo V.Putino bendražygis ir slaptų Kremliaus misijų užsienyje vykdytojas.

Anot „Reuters“, vis daugiau įrodymų rodo, kad Kremlius ėmėsi veiksmų, siekdamas apriboti pernelyg didelę J.Prigožino politinę įtaką, įsakydamas jam sustabdyti viešą gynybos ministerijos kritiką ir patardamas valstybinei žiniasklaidai nebeminėti jo pavardės ar „Wagner“ grupuotės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?