Pasak ministro, šis klausimas yra aktualesnis Vakarų Europos sostinėms, kurias galėtų pasiekti vidutinio nuotolio raketos. Lietuvai pasiekti Rusijai užtektų trumpojo nuotolio raketų.
„Mes esame NATO nariai ir tas procesas, be jokios abejonės, mums rūpi, bet jeigu žiūrėti konkrečiai į mūsų situaciją, tai pirmiausia šis (vidutinio nuotolio – BNS) ginklas mus ne per daugiausiai liečia. (...) Tai yra daugiau aktualu Vakarų Europos sostinėms“, – BNS pirmadienį sakė ministras.
Apkaltinęs Rusiją, jog ši nesilaiko sutarties ir kuria vidutinio nuotolio raketas, Vašingtonas praėjusios savaitės pabaigoje paskelbė pasitraukiantis iš INF.
JAV teigia, kad pasitraukimo procesas būtų baigtas per pusmetį, nebent Rusija vėl pradės laikytis sutarties ir sunaikins visas ją pažeidžiančias raketas.
Atsakydama į tai Maskva pareiškė stabdanti savo įsipareigojimus INF sutarčiai ir pažadėjo imtis kurti naujų tipų raketas.
R.Karoblis teigė, kad sutarties suspendavimas iš JAV pusės buvo logiškas.
„Ta situacija turėjo nustoti tęstis, kai viena šalis pažeidinėjo šią sutartį, o NATO į tai neturėjo jokio atsako“, – kalbėjo ministras.
Jis tvirtino besitikintis, kad per artimiausius pusę metų JAV ir Rusijos atstovai „galbūt ieškos sprendimų“.
INF sutartimi draudžiamos nuo žemės paleidžiamos sparnuotosios ir balistinės raketos, kurių veikimo nuotolis yra nuo 500 iki 5,5 tūkst. kilometrų.
Kai kurių ekspertų teigimu, JAV sprendimą pasitraukti iš INF sutarties galėjo paskatinti tai, kad dokumentas nevaržo Kinijos galimybių vystyti vidutinio nuotolio raketas.
Tačiau dalis jų sako, kad sutarties nutraukimas gali paskatinti naujas ginklavimosi varžybas.