Planuota, kad R.Muelleris Atstovų Rūmų teismų ir žvalgybos komitetų posėdžiuose dalyvaus liepos 17 dieną.
Tačiau žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad planuotų posėdžių trukmė komitetų nariams pasirodė per trumpa ir kad vedamos derybos dėl ilgesnių sesijų, galbūt įvyksiančių liepos 24-ąją.
Kovą užbaigęs ilgiau kaip dvejus metus trukusį tyrimą dėl Rusijos kišimosi į 2016-ųjų prezidento rinkimus R.Muelleris savo ataskaitoje paminėjo virtinę atvejų, kai D.Trumpo kampanijos darbuotojai mėgino susitarti su Rusija, bet neįžvelgė pagrindo iškelti baudžiamiesiems kaltinimams dėl susimokymo.
Ataskaitoje taip pat išvardyta dešimt atvejų, kai D.Trumpas galimai mėgino trukdyti tirti šiuos kontaktus.
Tačiau R.Muelleris taip pat susilaikė nuo rekomendacijos pateikti baudžiamuosius kaltinimus prezidentui – jis argumentavo neturįs tokių įgaliojimų.
Dėl to D.Trumpas tvirtino esąs visiškai išteisintas šio tyrimo, bet Kongreso demokratai pradėjo reikalauti tolesnių tyrimų ir apkaltos, nes, anot jų, specialiojo prokuroro ataskaita pateikia nusikalstamo elgesio įrodymų.
Gegužės 29 dieną per savo vienintelį viešą pareiškimą nuo tyrimo pabaigos R.Muelleris sakė nepaskelbęs išvados, jog D.Trumpas netrukdė vykdyti teisingumo, ir pabrėžė, kad Teisingumo departamento politika užkirto jam kelią apkaltinti prezidentą.
Penktadienį Atstovų Rūmų narys demokratas Jerry Nadleris pareiškė, kad jo vadovaujamas Teismų komitetas svarsto galimybes suformuluoti apkaltos D.Trumpui punktus, bet pabrėžė, kad „joks galutinis sprendimas nebuvo priimtas“.