Šios organizacijos vardas pastaruoju metu išgarsėjo po to, kai Libijos šalies valdžia apkaltino „Ansar al-Sharia“ užpuolus JAV ambasadą.
Tačiau tai nėra naujas darinys. Grupuotės veikla buvo pastebima pastaraisiais metais arabų revoliucijų Jemene ir Tunise metu, manoma, kad ji aktyviai veikė ir įvykių Egipte metu.
Kaip skelbia „Financial Times“, ši grupuotė skirtingose šalyse kol kas turi nedaug žmonių. Jai priklausantys nariai išpažįsta salafizmą, kuris yra griežta islamo krypties sunizmo forma. Ekspertai teigia, kad ši grupuotė kelia vis didėjantį pavojų po arabų revoliucijų susiformavusioms vyriausybėms.
Kai kurie ekspertai sako, kad po šiuo pavadinimu slepiasi „al Qaeda“, kuri tokiu būdu siekia vėl įgyti populiarumą, nes šio pasaulinio teroristinio tinklo populiarumas pastaruoju metu smarkiai sumažėjo. Tiesa, specialistai pažymi, kad skirtingose šalyse „Ansar al-Sharia“ sąsajos su „al Qaeda“ skiriasi. Manoma, kad Jemene „Ansar al-Sharia“ įkūrė „al Qaeda“, tačiau šiaurės Afrikoje tokių tiesioginių sąsajų kol kas nepastebima.
Islamistų judėjimų ekspertas Omara Ashouras teigia, kad kol kas grupuotės skirtingose šalyse nėra susijungusios į vieningą, gerai organizuotą tinklą, tačiau ateityje tai gali įvykti. Visų jų siekis vieningas – įtvirtinti šalyse šariato teisę.
Ekspertas Aaronas Zelinas teigia, kad „Ansar al-Sharia“ atsiradimas liudija apie „al Qaeda“ „unipolinio“ globalaus džihado, kuris buvo pastebimas praėjusiame dešimtmetyje, pabaigą. Dabar islamo ekstremistai veikia lokalesniame lygmenyje ir veržiasi užimti valdžią.