Požeminių smūgių, kurie sudrebino salas vos prašvitus, epicentras buvo už 210 kilometrų į pietryčius nuo Tongos sostinės Nukualofos, nurodė JAV nacionalinė geologijos tarnyba.
Praėjus ilgiau nei dviem valandoms po pirmojo drebėjimo taip pat buvo užfiksuotas 5,3 balo pakartotinis smūgis.
Vienas Nukualofos gyventojas pasakojo, jog žemės drebėjimas didesnės žalos nepadarė ir nesukėlė cunamio, nors smūgiai sklido iš palyginti nedidelio (10 kilometrų) gylio.
Pastaruoju metu Tongoje buvo užfiksuoti keli žemės drebėjimai, o netoli pagrindinės salos Tongatapu išsiveržė povandeninis ugnikalnis, tačiau manoma, kad salyne gyvenantiems žmonėms jis nekelia pavojaus.
JAV Ramiojo vandenyno cunamių perspėjimo centras paskelbė cunamių pavojų Tongoje, Niujės, Kermadeko, Amerikos Samoa ir Fidžio salose, tačiau jis buvo atšauktas praėjus beveik dviem valandoms po penktadienį įvykusių smūgių.
Centro pranešime nurodoma, kad susidarė cunamis, kuris galėjo padaryti nuostolių netoli žemės drebėjimo epicentro esančių salų pakrantėse.
Fidžio salyne, kuris yra maždaug už 750 kilometrų į vakarus nuo Tongos, vietos valdžias nurodė pakrantėse gyvenančius žmones persikelti į aukštesnes vietoves. Pakrantėse veikiančios mokyklos buvo uždarytos, taip pat neveikė valstybinės įstaigos.
Pavojus buvo atšauktas negavus pranešimų apie jokį didesnį vandens lygio pakilimą.