Rasiniu grynumu garsėjančioje Pietų Korėjoje į barus užsieniečiams patekti keblu

Daugybė Pietų Korėjoje gyvenančių pabėgėlių skundžiasi dėl, jų nuomone, augančios netolerancijos užsieniečių atžvilgiu, ir kaip į vieną iš nepakantumo pavyzdžių baksnoja į tik korėjiečiams skirtus barus, rašo dw.de.
Pietų Korėjos sostinė Seulas
Pietų Korėjos sostinė Seulas / Alfredo Pliadžio nuotr.

„Kuomet paklausiau korėjietiškai, ne angliškai, ar galiu įeiti jeigu kalbu jų kalba, taip pat nebuvau įleista“, – sakė 24 metų Megan Stuckey, gyvenanti Pietų Korėjos sostinėje Seule.

Ji paaiškino, kad į norimą barą buvo neįleista vien tik dėl to, kad ji užsienietė. Ant baro įėjimo kabėjo užrašas „Į barą įleidžiami tik korėjiečiai, nes mūsų darbuotojai nešneka angliškai“.

Tokių diskriminacijos atvejų šioje Azijos šalyje yra gausybė.

2014 m. grupei afrikiečių nebuvo leista įeiti į barą viename iš tarp jaunimo populiarių Seulo rajonų.

„Atsiprašome, bet dėl Ebolos viruso, šiuo metu nepriimame afrikiečių“, – tuo metu paaiškino baro darbuotojai, o ši istorija šalies socialiniuose tinkluose sukėlė aršias diskusijas.

Ekspertai teigia, kad tokių rasistinį prieskonį turinčių incidentų priežastis – antidiskriminacinių įstatymų Pietų Korėjoje trūkumas. Lankytojų dėl odos spalvos neįleidžiantys barai taip ir lieka nenubausti.

Be to, didelę įtaką turi ir tai, kad Pietų Korėja iki šiol yra kultūriškai ir etniškai ganėtinai homogeniška šalis, ir dėl to abejinga rasizmo ir diskriminacijos problemoms.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„Lidl Lietuva“ septintus metus iš eilės pripažinta geriausiu darbdaviu Lietuvoje ir Europoje
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai