Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Represuotų lietuvių ir lenkų kapus Permėje tvarkę aktyvistai apdalinti baudomis, būstinėje – kratos

Žmogaus teisių ir atminimo įamžinimo organizacijos „Memorial“ Permės skyriuje prieš kelias dienas įvyko krata, kurios metu buvo paimta daugybė dokumentų bei kompiuteriai. Visa tai – dėl vykusios politinių represijų aukų kapų tvarkymo akcijos. Jos dalyviai apkaltinti neteisėtu miško kirtimu.
Nuotraukos iš Permės krašto tremties vietų
Permės krašte statomas kryžius. Asociatyvinė nuotr. / Asmeninio albumo nuotr.

Kaip rašo newtimes.ru, paskutinę spalio dieną „Memorial“ Permės skyriuje apsilankė Rusijos Federalinės saugumo tarnybos (FSB) pareigūnai ir ėmė krėsti patalpas. Krata įvyko ir skyriaus vadovo R.Latypovo bute. Iš jo namų buvo paimtas benzininis pjūklas, užrašų knygutės.

Kaip pranešė „Memorial“, pateiktoje teismo nutartyje teigiama, kad patalpose gali būti nusikaltimo įrankių ir daiktų, svarbių baudžiamojoje byloje.

Žmogaus teisių aktyvistai ironizavo, kad pareigūnai ieškojo kirvių ir pjūklų. Juk baudžiamoji byla buvo pradėta po to, kai „Memorial“ atstovai padėjo lietuviams kapų tvarkymo ekspedicijoje „Atminties upėmis“.

Joje buvo pagerbtas represuotų lenkų ir lietuvių atminimas – pastatytas atminimo ženklas, sutvarkytos kapinės. Po to buvo pradėta baudžiamoji byla dėl neteisėto miško naikinimo.

Spalio 22 dieną Permės Gamtos išteklių ministerija paskelbė įspėjimą ir skyrė baudas organizacijai ir jos vadovui, kurių bendra vertė siekia 250 tūkst. rublių (3,5 tūkst. eurų).

Baudos skirtos pagal Administracinių nusižengimų kodekso straipsnį „Neteisėtas miško plotų užėmimas“.

Net sovietmečiu pas juos jokių kratų nebuvo, o dabar – prašau.

Po 20 tūkst. rublių (281 euro) baudos buvo skirtos ir ekspedicijoje dalyvavusiems lietuviams – Stanislovui Ulinskui ir jo sūnui Vladui Ulinskui.

„Memorialo“ Permės skyrius jau daug metų užsiima politinių represijų aukų atminties išsaugojimu.

Taip pat organizacijos skyrius Permėje organizuoja kasmetinę akciją „Vardų grąžinimas“, kuri vyksta visoje Rusijoje.

„Kas tai yra? Kerštas už vakarykštį Roberto (Latypovo – aut.) išstojimą mitinge ir šūksnius “gėda„, kurie pasigirdo iš organizacijos narių lūpų“, – kratas įvertino istorikas ir politologas Vitalijus Kovinas.

„Mano garbaus amžiaus tėvai, įkūrę Permės “Memorialą„ 1988 metais dabar labai pasimetę ir geria korvalolį. Nieko sau! Net sovietmečiu pas juos jokių kratų nebuvo, o dabar – prašau. Likimo šypsnis. Ypač dėl to, kad krata vyko kitą dieną po Politinių represijų aukų atminimo dienos“, – pabrėžė istorikas Andrėjus Kalychas, buvusio Permės „Memorialo“ skyriaus vadovo Aleksandro Kalycho sūnus.

„NKVD neišnyko“, – konstatavo Permės miesto savivaldos deputatė Nadežda Agiševa.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos