Abi šalys taip pat susitarė nutraukti abipusius žodinius įžeidimus ir patogiu laiku tęsti savo beprasidedantį dialogą, sakoma bendrame pareiškime, kurį Seule žurnalistams perskaitė Pietų Korėjos vyriausiasis derybų delegatas Kim Kyou-Hyunas.
Susitarimas, apie kurį paskelbė ir Šiaurės Korėjos oficialioji naujienų agentūra KCNA, rodytų Pchenjaną padarius reikšmingą nuolaidą, nes jis norėjo, kad Seulas laikui po šeimų susitikimų atidėtų metines karines pratybas su amerikiečiais, kurios turi prasidėti vasario 24 dieną.
Pietų Korėja atsisakė tai padaryti, nurodydama, kad šie du klausimai – humanitarinis ir karinis – neturėtų būti siejami.
Karas išskyrė milijonus korėjiečių, dauguma jų jau mirė, taip niekada ir nesusisiekę su kitoje pusėje likusiais giminaičiais
Numanoma nuolaida ir įsipareigojimas tęsti tai, kas buvo aukščiausio rango pareigūnų kontaktai tarp abiejų šalių nuo 2007 metų, pakurstys viltis, kad gali prasidėti konstruktyvaus bendravimo periodas.
Karas išskyrė milijonus korėjiečių, dauguma jų jau mirė, taip niekada ir nesusisiekę su kitoje pusėje likusiais giminaičiais.
Kadangi Korėjos konfliktas baigėsi paliaubomis, o ne taikos sutartimi, abi Korėjos techniškai tebekariauja ir tiesioginiai kontaktai laiškais ar telefonu yra draudžiami.
Iki 73 tūkst. Pietų Korėjos gyventojų laukia galimybės dalyvauti viename iš rengiamų šeimų susitikimų, į kuriuos atrenkama tik po kelis šimtus dalyvių.
Susitikimų programa rimtai buvo pradėta 2000 metais, po istorinio Korėjų viršūnių susitikimo. Nuo to laiko per pavienius renginius trumpai pasimatė maždaug 17 tūkst. giminaičių.
Tačiau 2010-aisiais programa buvo sustabdyta – po to, kai Šiaurės Korėja apšaudė vieną Pietų Korėjos salą pasienyje.