Jų komentarai, atrodo, patvirtina paties Kremliaus praėjusį ketvirtadienį pateiktą šio ginklo panaudojimo apibūdinimą kaip įspėjimą Vakarams po to, kai Jungtinės Valstijos ir Didžioji Britanija leido Ukrainai paleisti savo raketas į Rusiją.
Abu šaltiniai pateikė daugiau detalių apie naująjį ginklą, nes Vakarų ekspertai stengiasi daugiau sužinoti apie tai, kas, pasak JAV pareigūnų, buvo eksperimentinė vidutinio nuotolio raketa.
Vidutinio nuotolio balistinės raketos paprastai yra skirtos tolimiems branduoliniams smūgiams į taikinius, esančius už tūkstančių kilometrų.
Vienas iš šaltinių teigė, kad raketa buvo su netikromis kovinėmis galvutėmis, o padarytą žalą apibūdino kaip „gana nedidelę“.
Antrasis šaltinis teigė: „Šiuo atveju (raketa) buvo be sprogmenų... Nebuvo jokių sprogimų, kokių tikėjomės. Kažkas buvo, bet tai nebuvo didžiulis sprogimas“.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad vidutinio nuotolio balistinės raketos „Orešnik“ smūgis buvo sėkmingas bandymas ir kad ji pasiekė taikinį – raketų ir gynybos įmonę Ukrainos Dnipro mieste.
Nuo Rusijos invazijos 2022 m. vasarį Ukraina retai atskleidžia informaciją apie oro antskrydžius prieš karinius objektus.
V.Putino teigimu, Rusija ir toliau bandys „Orešnik“ koviniais tikslais ir kad turi atsargų, paruoštų naudojimui. Tuo tarpu, Kyjivas yra sakęs, kad Ukraina jau dirba kurdama oro sistemas, skirtas šiam ginklui atremti.
JAV pareigūnai yra sakę, kad Rusija tikriausiai turi tik keletą šių raketų, kurios, pasak Vakarų ekspertų, atrodo, buvo išvestos iš vidutinio nuotolio balistinės raketos RS-26.