Tai pirmieji rinkimai, kuriuose moterys Saudo Arabijoje galės ne tik balsuoti, bet ir pačios kandidatuoti į vietos valdžios postus. Šis leidimas buvo suteiktas neseniai mirusio karaliaus Abdullah. Juo iškart pasinaudojo daugybė moterų. Skelbiama, kad užregistruota apie 1000 kandidačių.
Tiesa, pačios kandidatės kukliai vertina savo galimybes. Jų rinkimų kampanijas riboja net ir tokie absurdiški draudimai kaip negalėjimas viešai kalbėtis su vyru.
Viena iš tokių kandidačių Loujain al-Hathloul teigė, kad savo kandidatavimu į Rijado miesto tarybą siekia ne pergalės, o paskatinimo moterims dalyvauti sprendimų priėmimo procese. Ji stengiasi apeiti draudimus ir kreiptis į rinkėjus socialinių tinklų erdvėje.
Draudimas platinti plakatus su savo nuotraukomis galioja ne tik moterims, bet ir vyrams, tačiau šie turi žymiai geresnes galimybes dėl darbo sukuriamų ryšių ir plataus kitų vyrų palaikymo.
Katyfo mieste kandidatuojanti Naseema Assada susiduria su dar sunkesne užduotimi, mat ji pasiryžo atstovauti Saudo Arabijoje mažumą sudarančių šiitų grupei. „Man rūpi žmogaus teisės“, – teigė ji, pabrėždama, kad tai verčia žengti į politiką.
„Viena iš svarbiausių žmogaus teisių – teisė į politinį dalyvavimą. Tai ypač svarbu moterims. Aišku, dabar dar tik maži žingsneliai, bet žmonės užsinori vis daugiau ir daugiau“, – optimistiškai kalbėjo N.Assada.
„Tai nereiškia, kad jie mums suteikia teises, bet šiuo būdu mes galime šviesti moteris ir visus kitus visuomenės narius, parodydamos, kad norime naudotis šiomis teisėmis“, – pridūrė viena iš 62 savo miesto kandidačių.