Rinkimų komisija pranešė, kad reformoms pritarė apie 90 proc. rinkėjų, o rinkėjų aktyvumas šioje buvusioje sovietinėje šalyje, kurioje, kaip teigia teisių gynimo grupės, autoritarinės vyriausybės tendencijos riboja kitokios nuomonės reiškimą, buvo apie 85 proc.
65 metų Sh. Mirziyoyevas tapo prezidentu 2016 metais, mirus diktatoriui Islamui Karimovui.
Jis tvirtina, kad konstitucijos peržiūra pagerins valdymą ir gyvenimo kokybę 35 mln. gyventojų neturinčioje priėjimo prie jūros Vidurio Azijos šalyje, kurios žmonių teisės ilgą laiką buvo labai suvaržytos.
Tačiau apžvalgininkai teigia, kad daugiausia naudos musulmonų daugumos šalyje turėtų gauti Sh. Mirziyoyevas.
Siūlomi pakeitimai pailgintų prezidento kadenciją nuo penkerių iki septynerių metų, o tai leistų jam dirbti dar dvi kadencijas ir pratęsti jo valdymo laiką iki 2040 metų.
ESBO stebėtojai: referendume Uzbekistane trūko pliuralizmo ir konkurencijos
Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) rinkimų stebėtojai pirmadienį pareiškė, kad Uzbekistano konstitucinis referendumas, galintis pratęsti šalies lyderio kadenciją, nebuvo visiškai reprezentatyvus.
„Uzbekistano konstitucinis referendumas buvo techniškai gerai parengtas ir plačiai reklamuojamas kaip siekis stiprinti įvairias teises ir laisves, tačiau jis vyko aplinkoje, kurioje trūko tikro politinio pliuralizmo ir konkurencijos“, – sakoma ESBO pareiškime.