Ši „didelio greičio“ operacija vykdoma nepaisant rizikos, kad ugnikalnis išsiveržti gali dar kartą.
Baltojoje saloje, kaip manoma, vis dar yra aštuonių žuvusių žmonių kūnai. Šie žmonės nuo pirmadienį įvykusio ugnikalnio išsiveržimo, per kurį, remiantis naujausiais duomenimis, žuvo aštuoni asmenys, buvo laikomi dingusiais. Per išsiveržimą dar 20 žmonių buvo sužeista.
Naujosios Zelandijos geologinio pavojaus informacijos svetainė „GeoNet“ ketvirtadienį pranešė kad per artimiausias 24 valandas kito išsiveržimo tikimybė bus 50–60 proc. Tad kariams kilusi didelė rizika.
Kaip bus vykdoma operacija?
Naujosios Zelandijos gynybos pajėgų specialistai penktadienio rytą vietos laiku atvyko į salą, kad pabandytų parsigabenti visų žuvusiųjų kūnus.
Komanda, aprūpinta apsauginiais drabužiais ir kvėpavimo aparatais, penktadienio rytą vietos laiku į salą buvo išskraidinta iš jūrų fregatos.
Anot vulkanologų, jei ugnikalnis išsiveržtų kariams dar būnant saloje, jiems tektų susidurti su magmos, perkaitinto garo, pelenų ir uolienų, išmestų dideliu greičiu, pavojumi.
Operacijos metu geologai analizuoja duomenis realiuoju laiku, kad įvertintų, ar misijos nereikia nutraukti.
Kaip pranešė vietos žiniasklaida, policijos komisaro pavaduotojas Mike'as Clementas žurnalistams sakė, kad saloje kol kas sąlygos geros ir kad operacija vyksta pagal planą.
Tačiau, pasak jo, „yra daug dalykų, kurie gali pasisukti bloga linkme“.
Manoma, kad operacija užtruks kelias valandas.
Anot BBC, „didelio greičio“ operacija reiškia, kad yra mažiau laiko surinkti įrodymus, reikalingus norint tinkamai atpažinti kūnus.
Kaip rašo „New Zealand Herald“, visi kūnai yra ne toliau kaip 200 m vienas nuo kito.