Sausio 5 d. RT paskelbė naujieną, kad „Rusija daro pažangą kurdama šeštos kartos naikintuvą“. Socialiniame tinkle kanalas citavo „Suchoj“ projektavimo biuro vadovą, jo neįvardydamas: „Jis (naikintuvas, – red. past.) turėtų turėti gerokai patobulintas charakteristikas: labai mažomis specifinėmis (degalų) sąnaudomis ir didele trauka“. Tai citata iš agentūros TASS, kuri nurodė, kad šios informacijos šaltinis buvo lakūnas bandytojas ir „Suchoj“ konstruktorių biuro vyriausiasis pilotas Sergejus Bogdanas.
RT savo pranešimą iliustravo naikintuvo atvaizdu. Iliustracijos apatiniame dešiniajame kampe matomas „Grok AI“, dirbtinio intelekto, logotipas. Tai rodo, kad kanalas naudojo dirbtinio intelekto sukurtą paveikslėlį, užuot paskelbęs originalią iliustraciją, kurią pateikė „Suchoj“ projektavimo biuras, arba ką nors panašaus į kokį nors autentišką „šeštosios kartos“ orlaivį, rašo „Aerospace Global News“.
Dirbtinio intelekto sukurtame vaizde matomas „kažkas panašaus į Su-27 su aptakesniu fiuzeliažu ir trimis varikliais be jokių papildomų elementų“, teigiama leidinyje.
Rusai bandė neatsilikti nuo amerikiečių
Pasak „Aerospace Global News“ autorių, Rusijos propagandinė žiniasklaida (RT ir TASS) nusprendė paskleisti žinią apie „Suchoj“ konstruktorių biuro kuriamą šeštos kartos naikintuvą naujienų apie panašius JAV, Kinijos, taip pat Jungtinės Karalystės, Italijos ir Japonijos projektus fone. „Russia Today“ savo pranešimą paskelbė siekdama nelikti nuošalyje <...> tuo metu, kai JAV vykdo NGAD programą, o anglų, italų ir japonų konsorciumas – GCAP, ir po to, kai buvo pademonstruoti du kiniški „šeštosios kartos“ naikintuvų prototipai“, – rašė leidinys.
„Aerospace Global News“ pastabos baigiasi emocingu pareiškimu: „Ar girdite tą keistą dundėjimą ir draskymą? Tai Pavelas Osipovičius Suchojus apsiverčia savo karste.“
JAV nuo 2014 m. įgyvendina Naujos kartos dominavimo ore programą (NGAD), kuria siekiama sukurti šeštos kartos naikintuvą. Gruodžio pradžioje Jungtinė Karalystė, Italija ir Japonija pasirašė susitarimą dėl bendros įmonės, kuri kurs, projektuos ir gamins pažangų „stealth“ (sunkiai radarais užfiksuojamą) orlaivį, sukūrimo. O mėnesio pabaigoje internete pasirodė neryškios dviejų Kinijos karinių orlaivių nuotraukos, kurias ekspertai apibūdino kaip naujus „stealth“ orlaivių prototipus.