Suskaičiavus 71 proc. balsų paskelbta, kad dešiniosios pakraipos PD-L, kuri yra artima prezidentui Traianui Basescu, abejų parlamento rūmų rinkimuose surinko 34 proc., o PSD – beveik 33 proc. balsų.
Šie oficialūs rezultatai netikėti, nes sekmadienį vakare atlikta balsavusiųjų apklausa rodė, kad socialdemokratai liberalus demokratus lenkia penkiais procentais.
Valdančioji premjero Calino Tariceanu Liberalų partija (PNL) liko trečia – gavo maždaug 18 proc. balsų.
PNL jaunesnioji partnerė liberalų vadovaujamoje vyriausybėje – Rumunijos vengrų demokratinė sąjunga (UDMR), kuri nuo 1996-ųjų dirbo visose vyriausybėse, – gavo kiek daugiau nei 6 proc. balsų ir bus ketvirtoji parlamente atstovaujama partija.
Tuo tarpu kraštutinių dešiniųjų Didžiosios Rumunijos partija (PRM), kuri 2000 metais buvo antroji šalies politinė jėga, nesugebėjo užsitikrinti 5 proc. balsų, kurių reikia norint patekti į parlamentą.
Tai pirmas kartas nuo 1996-ųjų, kai PRM neturės vietoų parlamente.
Rinkėjų aktyvumas siekė 39,26 proc. t. y. buvo mažiausias nuo pat komunizmo žlugimo 1989-aisiais.
Rumunijos rinkėjai, kurių iš viso yra maždaug 18 mln., rinko visus 315 Žemųjų rūmų deputatų ir 137 senatorius.
Pirmą kartą senatoriai ir Žemųjų rūmų deputatai buvo renkami per vieną rinkimų ratą ir pagal partijų, ir pagal kandidatų sąrašus, be to, buvo atskirti prezidento rinkimai, nes 2004-aisiais jo kadencija pailginta nuo ketverių iki penkerių metų.