Kremliaus kritikai ir kiti draudimo oponentai, anot kurių našlaičiai tapo prezidento Vladimiro Putino vyriausybės politinio ginčo įkaitais, nepaisydami šalčio susirinko centriniame bulvare.
Kai kas skandavo „Gėda!“ ir „Putinas yra niekšas!“, kai kas laikė transparantus su užrašais, smerkiančiais parlamentarus, kurie pritarė įstatymui dėl minimo draudimo.
Kaip nurodoma, eitynėse Maskvos centre dalyvavo apie 5 tūkst. žmonių, bet opozicijos aktyvistas Sergejus Udalcovas sakė, kad į demonstraciją susirinko nuo 30 iki 50 tūkstančių protestuotojų.
Vidaus reikalų ministerija nurodė, kad per akciją buvo sulaikyti devyni žmonės.
Draudimas, kuris įsigaliojo sausio 1 dieną, parlamente buvo prastumtas reaguojant į JAV įstatymą, vadinamąjį Magnickio aktą, kuriuo draudžiama išduoti vizas rusams, kaltinamiems žmogaus teisių pažeidimais, ir įšaldomos jų sąskaitos Jungtinėse Valstijose.
Kritikai sako, kad draudimu iš tikrųjų nubaudžiami rusų vaikai, o ne JAV vyriausybė, nes sumažėja vaikų tikimybė ištrūkti iš perpildytų vaikų namų.
„Be įvaikinimo tokie vaikai neturi jokių galimybių“, – sakė organizatorius Dmitrijus Belkovas ir papasakojo, kad jo žmonos draugė yra įsivaikinusi vaiką, kuris buvo atimtas iš kalinčios motinos.
„Stebėdami jos gyvenimą galime matyti, kad šis įstatymas yra blogesnis dalykas tiems vaikams nei elgesys su gyvūnais kitose šalyse“, – sakė jis.
Rusų parlamentarai tvirtina, kad draudimą įsivaikinti pateisina 19-os Rusijoje gimusių vaikų, kuriuos buvo įsivaikinę amerikiečiai, mirtis pastarąjį dešimtmetį ir tai, kas vadinama JAV teismų bei policijos atlaidumu tų įtėvių atžvilgiu.
Įstatymas yra pavadintas Dimos Jakovlevo, berniuko, kuris mirė, kai jo įtėvis amerikietis paliko jį užrakintą tvankiame automobilyje, vardu, bet Kremliaus kritikai jį vadina „niekšų įstatymu“.
Protestuotojai laikė transparantus su užrašais „prieš niekšų įstatymą“ ir kai kurių Kremlių remiančių ir už draudimą balsavusių deputatų nuotraukomis su tokiais prierašais kaip „Gėda!“.
Organizatoriai surinko parašus po peticija, kuria raginama įstatymą atšaukti, ir tvirtina, kad juo pažeidžiami Rusijos tarptautiniai įsipareigojimai, o asmenų privatus gyvenimas pagal jį tampa politinio šalių ginčo įkaitu.