Tai tapo nauju smūgiu virtinės nesėkmių pastaruoju metu sukrėstai šalies kosmoso programai.
Likus dviem minutėms iki starto, Rusijos kosmoso agentūros „Roskosmos“ vadovas pranešė, kad buvo atšauktas erdvėlaivio „Angara A5“, skirto dideliems kroviniams gabenti į žemutinę Žemės orbitą, paleidimas, įtarus programinės įrangos gedimą.
„Duota komanda: paleidimas atšauktas“, – per oficialią tiesioginę transliaciją sakė raketos paleidimą prižiūrintis pareigūnas.
„Roskosmos“ vadovas Jurijus Borisovas vėliau valstybinei naujienų agentūrai „RIA Novosti“ teigė, kad „Tai buvo variklio paleidimo kontrolės sistemos gedimas. Greičiausiai tai programinės įrangos klaida.“
Misija jau buvo atidėta 24 valandoms po to, kai antradienį planuotas paleidimas taip pat buvo atšauktas paskutinę minutę.
J. Borisovas teigė, kad antradienį skrydis buvo atšauktas dėl slėgio sistemos gedimo oksidatoriaus rezervuare.
Jis teigė, kad trečiasis bandymas Rusijos Tolimuosiuose Rytuose esančiame kosmodrome „Vostočnyj“ bus atliktas ketvirtadienį.
Tai naujausia didelio atgarsio sulaukusi Rusijos kosmoso programos nesėkmė.
Praėjusį mėnesį Rusija paskutinę minutę atidėjo erdvėlaivio „Sojuz“ paleidimą į Tarptautinę kosminę stotį (TKS).
Tąkart trys astronautai iš Rusijos, Baltarusijos ir Jungtinių Valstijų buvo prisisegę diržus ir pasirengę kilti, bet likus kelioms sekundėms iki planuoto starto dėl įtampos kritimo įvyko automatinis paleidimo atšaukimas.
Raketa galiausiai išskrido į TKS po dviejų dienų.
Praėjusiais metais pirmoji per beveik 50 metų Rusijos misija į Mėnulį žlugo, kai besileisdamas ant Žemės palydovo paviršiaus sudužo šalies modulis.
Taip pat vėluoja sunkiosios nešančiosios raketos „Angara A-5“, pritaikytos iškelti į kosmosą pilotuojamus erdvėlaivius, kūrimo procesas.
Per pastaruosius 10 metų buvo atlikti tik trys bandomieji paleidimai, iš kurių vienas buvo iš dalies nesėkmingas.
Maskva planuoja pasinaudoti savo krovininiais pajėgumais ir sukurti alternatyvą TKS, kurią ji tikisi pastatyti artimiausiais metais.