Europos bankai iš esmės pasitraukė iš Rusijos po to, kai Maskva 2022 metais pradėjo puolimą prieš Kyjivą.
Sankt Peterburgo teismas priėmė sprendimą areštuoti 239 mln. eurų vertės „Deutsche Bank“ turtą, rodo gegužės 16 dienos dokumentai.
Tą pačią dieną jis nurodė areštuoti Italijos bankui „UniCredit“ priklausantį maždaug 463 mln. eurų vertės turtą.
Abu sprendimai buvo priimti reaguojant į prašymą, kurį pateikė bendrovė „RusChimAljans“, planavusi statyti didelę dujų perdirbimo ir suskystinimo gamyklą bendradarbiaujant su Vokietijos bendrove „Linde“, kuri pasitraukė iš šio projekto dėl Rusijos karinio puolimo.
„RusChimAljans“ padavė į teismą „UniCredit“ ir „Deutsche Bank“ – abu projekto garantus.
„Deutsche Bank“ pareiškė, jog „turės pamatyti, kaip Rusijos teismai įgyvendins šį ieškinį, ir įvertinti tiesioginį poveikį veiklai Rusijoje".
„UniCredit“ savo ruožtu nurodė, kad „buvo informuotas“ apie teismo sprendimą ir „išsamiai nagrinėja“ situaciją.
Kai Maskva 2022 metais pradėjo puolimą Ukrainoje, „UniCredit“ buvo vienas iš labiausiai dėl Rusijos pažeidžiamų Europos bankų, nes šioje šalyje turi didelę vietos patronuojamąją įmonę.
Praėjusiais metais bankas pradėjo preliminarias diskusijas dėl įmonės pardavimo, tačiau derybos vis dar nepasistūmėjo į priekį.
Banko grupės vadovas Andrea Orcelis (Andrea Orselis) sakė, kad „UniCredit“ nori pasitraukti iš Rusijos, tačiau teigė, kad 3 mlrd. eurų vertės verslo dovanojimas nėra geras būdas gerbti dėl karo Maskvai paskelbtų Vakarų sankcijų dvasią.
Visgi „UniCredit“ palaipsniui sumažino savo pozicijas Rusijoje ir sugebėjo padidinti savo kapitalo ir pagal riziką įvertinto turto santykį nuo pernykščių 15-os iki 16 procentų.