Vasilijus Nebenzia apkaltino Vašingtoną ir Londoną skleidžiant dezinformaciją ir tvirtino, kad Maskva, bendraudama su Šiaurės Korėja, laikosi tarptautinės teisės.
„Šie atvejai turi tik vieną bendrą bruožą: tai tik teiginiai, o nesant jokių įtikinamų įrodymų, jais tik siekiama nukreipti dėmesį nuo tikrųjų problemų, keliančių grėsmę tarptautinei taikai ir saugumui“, – sakė jis Saugumo Tarybai.
V. Nebenzia kalbėjo po to, kai Jungtinės Valstijos pareiškė, kad į Rusiją, kuri 2022 metų vasarį įsiveržė į Ukrainą, buvo pasiųsta iki 10 tūkst. Šiaurės Korėjos karių galimiems veiksmams prieš ukrainiečių pajėgas.
Antradienį Pentagonas pareiškė turintis duomenų, kad nedidelis skaičius Šiaurės Korėjos karių buvo dislokuoti Rusijos Kursko regione, esančiame pasienyje su Ukraina.
Užsitęsus karui Ukrainoje, Rusija ir Šiaurės Korėja sustiprino savo politinę ir karinę sąjungą, tačiau Pchenjano karių siuntimas į kovą prieš ukrainiečių pajėgas reikštų reikšmingą eskalaciją, o tai sukėlė platų tarptautinį susirūpinimą.
V. Nebenzia taip pat klausė, „kodėl Jungtinės Valstijos ir sąjungininkai bando visiems primesti ydingą logiką, kad jie turi teisę padėti Zelenskio režimui (...), o Rusijos sąjungininkai neturi teisės“ daryti to paties.
V. Nebenzia sakė, kad Rusijos sąveika su Šiaurės Korėja „karinėje ir kitose srityse atitinka tarptautinę teisę ir nėra jos pažeidimas“.
Tačiau kiti Saugumo Tarybos nariai išreiškė susirūpinimą.
Jungtinės Karalystės ambasadorė Barbara Woodward (Barbara Vudvard) įspėjo dėl naudos, kurią Pchenjanas gali gauti iš Maskvos, ypač dėl karinės pagalbos, kuri „gali dar labiau padidinti įtampą Korėjos pusiasalyje“ ir pakenkti saugumui Indijos ir Ramiojo vandenynų regione.
Jei Šiaurės Korėjos kariai iš tiesų dislokuoti Rusijoje, tai bus vertinama kaip „priešiškas veiksmas, turintis tiesioginių pasekmių Europos saugumui, tarptautinei taikai ir saugumui, ir tik padidins Ukrainos žmonių kančias“, sakė Prancūzijos ambasadorius Nicolas de Riviere'as (Nikola de Rivieras).
Jungtinės Tautos pareiškė, kad jos rimtai susirūpinusios stebi įvykius.
„Jungtinės Tautos neturi jokios papildomos informacijos apie šiuos įvykius ir negali patikrinti ar patvirtinti pateiktų teiginių ar pranešimų“, – sakė JT generalinio sekretoriaus pavaduotojas Europai Miroslavas Jenča.