Po 2014 metų Krymo aneksijos, kurią pasmerkė Vakarai ir dėl kurios Maskvai buvo įvestos sankcijos, Rusija pusiasalyje naudoja savo savo senesnes „S-300“ sistemas.
„2016 metų rugpjūtį (S-400) sistemos turėtų būti iškrautos Feodosijoje ir ten pasiliks visam laikui“, – sakė Rusijos kariuomenės 18-ojo zenitinio raketinio pulko vado pavaduotojas Jevgenijus Oleinikovas valstybei naujienų agentūrai „RIA Novosti“, kalbėdamas apie miestą Krymo rytuose.
„Triumph“ yra moderniausias priešlėktuvinės ir priešraketinės sistema. Tokios sistemos yra dislokuotos Sirijoje, kurioje Maskvos karinės oro pajėgos vykdo operacijas, palaikydamos ilgamečio Rusijos sąjungininko Sirijos prezidento Basharo al Assado režimą.
Ši sistema vienu metu gali užfiksuoti maždaug 300 taikinių ir vienu metu numušti maždaug keturias dešimtis taikinių, esančių net už kelių šimtų kilometrų.
Po Krymo aneksijos Rusija sustiprino savo karines pajėgas šiame pusiasalyje, kuriame yra įsikūrusi jos Juodosios jūros flotilė.
Reaguodama į Rusijos veiksmus Ukrainoje ir karinį aktyvumą Baltijos jūros regione, NATO pradėjo didžiausią karinių pajėgų telkimą rytinėje Europoje nuo Šaltojo karo laikų. Maskvą ypač piktina Jungtinių Valstijų priešraketinės gynybos skydas prie Rusijos vakarinių sienų.
NATO tvirtina, kad tas skydas turi apsaugoti nuo Irano arba potencialių nevalstybinių piktavališkų veikėjų raketų atakų, bet nekelia jokios grėsmės Rusijos ginkluotųjų pajėgų atgrasomajam poveikiui.