Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas teigė, kad Rusijos ir Irano karinis bendradarbiavimas Sirijoje ir pagalba Basharo al-Assado režimui nepažeidžia jokių tarptautinių susitarimų.
Trečiadienį ilgo nuotolio bombonešiai Tu-22M3 toliau kilo bombarduoti Sirijos Alepo provincijos, Deir Ezoro ir Idlibo. Rusijos gynybos ministerija patvirtino, kad bombonešius lydėjo Su-34 naikintuvai.
Iranas ilgą laiką draudė svetimoms karinėms pajėgoms veikti jo teritorijoje. Tokių bendrų veiksmų galimybę ribojo ir šią šalį slėgusios sankcijos.
Irano nacionalinės saugumo tarybos vadovas Ali Shamkhani šalies naujienų agentūrai antradienį pareiškė: „Iranas ir Rusija vykdo bendrą veiklą kovoje prieš terorizmą Sirijoje ir dalinasi resursais“.
JAV valstybės departamento atstovas Markas Toneris pabrėžė, kad šie Rusijos karo aviacijos skrydžiai iš Irano nėra netikėti. Jo teigimu, Kremlius taikosi ne tik į „Islamo valstybės“, bet ir nuosaikios Sirijos opozicijos takinius.
„Tai paverčia dar labiau komplikuota jau ir taip sudėtingą ir kompleksiškai sprendžiamą situaciją“, – sakė M.Toneris.
„Tai paverčia dar labiau komplikuota jau ir taip sudėtingą ir kompleksiškai sprendžiamą situaciją“, – sakė M.Toneris.
Rusija vis labiau įsitvirtina Vidurio Rytų regione, demonstruodama karinius raumenis. Anksčiau savo bazes Sirijoje Kremliui užleido ir B.al-Assado režimas.
Irano susitarimas dėl branduolinės programos ir sankcijų panaikinimas leido Teheranui susitarti dėl rusiškų raketinių oro gynybos sistemų S-300 pardavimo. Skelbiama, kad Rusija jau derasi ir dėl galimybės naudoti Irano oro erdvę raketų smūgiams Sirijoje.