Bendrame Rusijos ir Kinijos pareiškime, paskelbtame po Kinijos lyderių ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino derybų Pekine, nurodoma, kad abi šios šalys yra prieš bet kokį mėginimą pakeisti režimą Sirijoje po 15 mėnesių kruvino konflikto.
„Rusija ir Kinija pasisako ryžtingai prieš mėginimus spręsti Sirijos krizę karine intervencija iš išorės ir skelbti režimo pakeitimo politiką, taip pat ir Saugumo Taryboje“, – sakoma pareiškime.
Didžiosios kaimynės taip pat stojo prieš karinės jėgos panaudojimą ar „vienašališkų sankcijų“ taikymą Iranui.
Kinijos premjeras Wen Jiabao trečiadienį šalyje besilankančiam Irano prezidentui Mahmoudui Ahmadinejadui pareiškė, kad Kinija pasisako prieš bet kurios Artimųjų Rytų šalies branduolinį ginklavimąsi, pranešė valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“.
Tarptautinės bendruomenės nerimą kelia Irano vykdoma branduolinė programa, kuri, kaip baiminasi Vakarai, siekiama gaminti branduolinį ginklą, tačiau Teheranas tvirtina, kad programa vykdoma taikiais elektros gamybos tikslais.
Wen Jiabao pridūrė, jog Kinija „pritaria, kad Irano branduolinis klausimas turėtų būti sprendžiamas diplomatiniais kanalais ir nešališkai“, priduriama pranešime.
Rusija ir Kinija bendromis jėgomis stums Jungtinių Tautų (JT) ir Arabų Lygos (AL) specialiojo pasiuntinio Kofi Annano taikos planą Sirijai, anksčiau trečiadienį sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.
„Patvirtiname, kad koordinuosime savo veiksmus dėl Sirijos ir kad pagrindinis dalykas šiuo metu yra Annano plano ir (JT) Saugumo Tarybos rezoliucijos įgyvendinimas“, – sakė S.Lavrovas po derybų su Kinijos lyderiais Pekine.