2015-uosius metus jos paskelbė „Dvišalės draugystės metais“ ir ketina stiprinti politinius, ekonominius ir kultūrinius ryšius. Šiaurės Korėjos žiniasklaida jau paskelbė, kad šie metai žymi ir 70-ąjį Korėjos išlaisvinimo iš Japonijos imperijos gniaužtų bei „Rusijos pergalės Didžiajame Tėvynės kare“ jubiliejų.
Ir Rusija, ir Šiaurės Korėja susilaukė griežtų vertinimų Jungtinių Tautų Organizacijoje ir abiem šalims yra pritaikytos sankcijos. Rusijai – dėl karinių veiksmų Ukrainoje, Šiaurės Korėjai – dėl požeminių branduolinių bandymų 2013-ųjų metų vasarį bei eilės raketų paleidimų.
Šiaurės Korėja taip par kaltinama grubiais žmogaus teisių pažeidimais, o jos lyderiui Kim Jong-Unui gali grėsti svarstymas Tarptautiniame Baudžiamajame Teisme.
Rusija jau seniau pademonstravo geranoriškumą Šiaurės Korėjai, nubraukdama 10 milijardų dolerių skolos, o vėliau investuodama dar milijardą į ypač silpną ir nustekentą šios izoliuotos valstybės ekonomiką.
Dar 25 milijardus Rusija investavo į žlungančios Šiaurės Korėjos geležinkelio tinklų atnaujinimą bei pažadėjo padėti infrastruktūros atnaujinimo darbuose. Be to, Kim Jong-Unas buvo pakviestas į Maskvoje gegužės mėnesį vyksiantį Pergalės dienos minėjimą.