2024 12 08

Rusija kai ką paliko Sirijoje: ekspertas įvertino, koks likimas laukia jos karinių bazių

Rusija, daugybę metų palaikiusi prezidento Basharo al Assado pajėgas, įsitvirtino Sirijoje. Šiuo metu žinoma apie šalyje esančius du strategiškai svarbius rusų karinius objektus, kuriems iškilo grėsmė po to, kai Sirijos sukilėliai paskelbė apie Damasko užėmimą ir penkis dešimtmečius trukusio Assadų dinastijos valdymo pabaigą. Karybos ekspertas įvertino, kad šių bazių praradimas būtų antausis Kremliui.
Konfliktas Sirijoje
Konfliktas Sirijoje / „AFP“/„Scanpix“

Šią savaitę Ukrainos karinė žvalgyba ne kartą informavo apie tai, kad Rusija atitraukia savo karines pajėgas iš Sirijos, kurioje daugiau nei prieš dešimt dienų prasidėjo sukilėlių judėjimas, nukreiptas prieš B.al Assado režimą.

Sekmadienį karinė žvalgyba pasidalijo savo vertinimu, kad Maskva išplukdo savo laivus iš Tartuso jūrų pajėgų bazės ir iš Chmeimimo karinio oro uosto išgabena ten esančius ginklus.

„Tęsiantis opozicijos pajėgų puolimui Latakijos, Chamos ir Tartuso provincijose, Rusijos kariuomenė išplukdė savo karo laivus iš Tartuso karinės jūrų bazės, kurią B.al Assadas anksčiau perdavė Maskvai kaip užmokestį už savo saugumą“, – tvirtino žvalgybos agentūra.

Pasak pranešimo, gruodžio 8 d. iš Tartuso į Viduržemio jūrą išplaukė Rusijos Juodosios jūros laivyno fregata „Admiral Grigorovič“ ir Rusijos Šiaurės laivyno krovininis laivas „Inžiner Trubin“.

Karybos ekspertas Egidijus Papečkys portalui 15min teigė, kad sukilėliai tikrai turėtų būti suinteresuoti užimti Rusijos karines bazes, nebent – abi pusės pasiektų kažkokį susitarimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai