Kaip teigiama pranešime, tokie žingsniai „prilygsta JT (Jungtinių Tautų) chartijos pažeidimams ir atviram kišimuisi į suverenios valstybės vidaus reikalus“.
M.Pompeo kolegai iš Rusijos pareiškė, kad „Jungtinės Valstijos ir regiono šalys nestovės sudėjusios rankas Rusijai aštrinant įtampą Venesueloje“, teigiama Valstybės departamento pranešime.
Praėjusią savaitę buvo pranešta, kad didžiausiame Venesuelos oro uoste buvo pastebėtas Rusijos vėliava pažymėtas lėktuvas.
Orlaivį Venesuelos kariuomenės saugomame oro uoste užfiksavo naujienų agentūros AFP žurnalistai.
Pastarosiomis dienomis stebėtojai skelbė, kad Maskva Venesueloje dislokavo karių.
Nepriklausomas žurnalistas Javieras Mayorca šeštadienio vakarą pranešė, kad į Venesuelą atskrido du Rusijos kariniai lėktuvai – Antonov-124 ir vienas mažesnis orlaivis.
Anot jo, Venesueloje išsilaipino maždaug šimtas rusų karių, įskaitant Rusijos ginkluotųjų pajėgų Mobilizacijos direktorato vadą generolą Vasilijų Tonkoškurovą.
S Lavrovas šio pranešimo nekomentavo.
JAV valstybės sekretorius pasmerkė Rusijos pajėgų stiprinimą kaip politinę krizę toje Pietų Amerikos valstybėje ilginantį veiksnį.
„Tebesitęsiantis Rusijos karių įtraukimas siekiant paremti neteisėtą Nicolaso Maduro režimą Venesueloje gali prailginti Venesuelos žmonių, daugiausia palaikančių laikinąjį prezidentą Juaną Guaido, kančias“, – pareiškė M.Pompeo.
J.Guaido palaiko Jungtinės Valstijos ir dauguma Lotynų Amerikos bei Europos šalių, tačiau Rusija ir Kinija išreiškė politinę ir ekonominę paramą N.Maduro.
M.Pompeo paragino Rusiją „nutraukti savo nekonstruktyvų elgesį“ ir pradėti remti J.Guaido.
35 metų J.Guaido, Nacionalinio Susirinkimo lyderis, sausį pasiskelbė laikinuoju Venesuelos prezidentu, opozicijos kontroliuojamam parlamentui padarius išvadą, kad prezidento N.Maduro perrinkimas buvo suklastotas.
Apie 50 šalių yra pripažinusios J.Guaido teisėtu laikinuoju prezidentu.