Rusija nebesitiki iki rudens paskiepyti 60 proc. gyventojų

Kremlius antradienį pripažino, kad Rusijai nepavyks įgyvendinti savo tikslo iki vasaros pabaigos paskiepyti 60 procentų šalies gyventojų, nors šalyje vėl registruotas didžiausias mirties nuo COVID-19 atvejų skaičius per parą.
Skiepijimas nuo koronaviruso Omske
Skiepijimas nuo koronaviruso Omske / „Scanpix“/ITAR-TASS nuotr.

Rusija kovoja su sergamumo pliūpsniu, didžia dalimi lemiamu užkrečiamesnės koronaviruso atmainos „Delta“, ir deda daug pastangų, kad įtikintų savo gyventojus skiepytis.

Remiantis oficialiais duomenimis, per pastarąją parą nuo COVID-19 mirė 652 asmenys. Šis skaičius viršija didžiausią per vieną parą patvirtintų koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirčių skaičių, registruotą gruodžio mėnesį.

Rekordinis mirčių skaičius – 119 – taip pat registruotas antrame didžiausiame Rusijos mieste Sankt Peterburge, kur penktadienį turėtų vykti 2020 metų Europos futbolo čempionato ketvirtfinalio varžybos.

Kai kurie ekspertai sako, kad Rusija oficialiai skelbia ne visus mirties nuo koronaviruso atvejus. Į oficialią statistiką patenka tik atvejai, kai atlikus skrodimą nustatoma, kad pagrindinė mirties priežastis buvo COVID-19.

Per pastarąsias kelias savaites Sankt Peterburge ir sostinėje Maskvoje gerokai išaugo užsikrėtimo atvejų, todėl valdžios institucijos vėl įvedė tam tikrų suvaržymų ir ėmėsi skatinti vangiai vykstančią skiepijimo kampaniją.

Nors 146 mln. gyventojų turinčioje Rusijoje nuo gruodžio nemokamai skiepijama nuo COVID-19, iki pirmadienio tik 22,2 mln. žmonių šalyje buvo gavę bent vieną vakcinos dozę, rodo šią statistiką renkančio tinklalapio „Gogov“ duomenys.

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas antradienį pareiškė, kad Rusija koreguos savo vakcinavimo tikslus.

„Tik šią savaitę pasiskiepyti norinčiųjų skaičius pradėjo daugiau ar mažiau augti“, – sakė D. Peskovas žurnalistams.

Iki rudens „turbūt nebus įmanoma paskiepyti 60 proc. gyventojų“, pripažino jis.

Privalomi skiepai

Maskvos meras Sergejus Sobianinas pranešė, kad užsikrėtimo itin užkrečiamo „Delta“ varianto koronavirusu, pirmiausiai aptiktu Indijoje, atvejai Maskvoje dabar sudaro beveik 90 proc. naujai registruojamų COVID-19 atvejų.

Siekdamas užkirsti kelią užkrato plitimui meras nurodė verslams sumažinti biuruose dirbančių darbuotojų skaičių 30 procentų. Restoranai gali patalpose aptarnauti tik vakcinuotus arba per pastarąjį pusmetį COVID-19 persirgusius pacientus.

Maskva taip pat tapo pirmuoju Rusijos miestu, įvedusiu privalomą skiepijimą. Reikalaujama, kad iki rugpjūčio vidurio sostinėje būtų paskiepyta mažiausiai 60 proc. aptarnavimo sferoje dirbančių darbuotojų.

Šiuo pavyzdžiu pasekė mažiausiai keliolika Rusijos regionų, reikalaujančių, kad viena iš rusiškų vakcinų būtų skiepijami tam tikrų grupių gyventojai. Tačiau apklausos rodo, kad gyventojai ir toliau skeptiškai vertina šalyje sukurtas vakcinas.

Tuo metu Kremlius tvirtina, kad skiepijimasis Rusijoje yra savanoriškas.

Visoje Rusijoje nustatyta 20 616 naujų užsikrėtimo atvejų ir bendras užsikrėtusiųjų nuo pandemijos pradžios skaičius pasiekė beveik 5,5 mln. ir yra penktas pagal dydį pasaulyje, skelbia naujienų agentūra AFP.

Bendras COVID-19 mirčių skaičius Rusijoje padidėjo iki 134 545 ir yra didžiausias Europoje, nors šalies pareigūnai yra kaltinami nerodantys viso epidemijos masto.

Rusijos statistikos agentūra „Rosstat“ balandžio pabaigoje skelbė, kad, taikant platesnę su koronavirusu siejamų mirčių apibrėžtį, nuo pandemijos pradžios Rusijoje nuo šios infekcijos mirė mažiausiai 270 tūkst. žmonių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis