Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Rusija pergalę prieš Napoleoną mini „žygiu į Paryžių“

Raiti Rusijos kazokai sekmadienį pradėjo du mėnesius truksiantį taikų žygį į Paryžių, kuriuo bus paminėtos pergalės prieš Napoleoną dušimtosios metinės ir kuris buvo surengtas Kremliui stengiantis sustiprinti Rusijos pozicijas pasaulyje.
Rusija pergalę prieš Napoleoną mini „žygiu į Paryžių“
Rusija pergalę prieš Napoleoną mini „žygiu į Paryžių“ / AFP/„Scanpix“ nuotr.

23 kazokai atkartos rusų armijos žygį į Paryžių 1812-1814 metais; jų maršrutas drieksis per Baltarusiją, Lietuvą, Lenkiją, Vokietiją ir Prancūziją. Žygis yra dalis valstybės režisuojamų iškilmių šioms metinėms paminėti.

Ekspedicija, kuri savo kelionę pradėjo nuo Nusilenkimo kalvos memorialinio parko Maskvos vakaruose, turėtų baigtis spalio 19 dieną Fonteneblo, kur įveiktas prancūzų imperatorius 1814 metais atsisakė valdžios.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, kuris gegužę pradėjo savo trečią kadenciją Kremliuje, ne kartą žadėjo stiprinti Rusijos galią pasaulinėje arenoje ir apeliavo į rusų patriotinius jausmus.

Vasario mėnesį sakydamas svarbią rinkimų kampanijos kalbą V.Putinas prisiminė 1812 metais įvykusį Borodino mūšį prie Maskvos, kai rusai kovėsi su Napoleonu. Pasak prezidento, rusams ta pergalė įrašyta į jų „genetinį kodą“ ir jie neleis užsieniečiams kištis į savo šalies reikalus.

Organizatoriai sako, kad raitelių žygis jokiu būdu nėra politinis pareiškimas.

„Šis renginys turėtų tapti Europos tautų, kurios yra susijusios ne tik ekonominiais interesais, bet ir bendra istorija bei kultūra, solidarumo simboliu“, – sakoma jų pareiškime.

Tarp miestų, pro kuriuos pražygiuos keliautojai, bus Baltarusijos sostinė Minskas, Kaunas Lietuvoje, Lenkijos sostinė Varšuva, Leipcigas Vokietijoje ir Prancūzijos Nansi.

Pasak organizatorių, šių miestų gyventojus linksmins garsaus Aleksandrovo Raudonosios armijos choro ir šokių ansamblio pasirodymai, raitelių komandos iš Kremliaus jojimo mokyklos numeriai.

Muitinės, kuri padėjo organizuoti žygį, atstovė sakė, kad ekspedicija finansuojama iš privačių lėšų, kurias skyrė ir kompanijos, ir atskiri asmenys.

Rusija savo karines pergales tradiciškai mini labai pompastiškai. 1612 metais pasiekta pergalė prieš lenkų okupantus, kurie buvo išvyti iš Kremliaus, ir dabar dar yra nacionalinė šventė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?