„Rusija labai rimtai prisidėjo prie šios krizės sprendimo, ir politiškai, ir diplomatiškai, o dabar ir karinėmis priemonėmis“, – sakė Vitalijus Čiurkinas laikraščiui „Kommersant“, turėdamas omenyje tarptautinį, praėjusią savaitę Miunchene pasiektą susitarimą dėl ugnies nutraukimo.
„Todėl, žinoma, norėtųsi, kad Basharas al-Assadas taip pat į tai atsilieptų“, – pažymėjo jis, dar pridurdamas, kad Sirijos lyderio pozicija prieštarauja „diplomatinėms pastangoms, kurių ėmėsi Rusija“.
Miunchene susitikę Sirijos taikos procesą remiančių 17 valstybių atstovai sutarė siekti ugnies nutraukimo, humanitarinės pagalbos teikimo apsiaustiems gyventojams ir derybų atnaujinimo.
Interviu naujienų agentūrai AFP praėjusią savaitę Sirijos prezidentas B.al-Assadas pažadėjo susigrąžinti valdžią visoje šalyje, nors taip jis kalbėjo dar prieš paskelbiant ugnies nutraukimą visoje šalyje.
„Jeigu Sirijos vadovai, nepaisant jos vidaus politikos sanklodos ir propagandos, kurią jie turi tęsti, laikysis Rusijos lyderiavimo šios krizės sureguliavime, tuomet ji turi šansą iš jos išeiti oriai“, – pabrėžė V.Čiurkinas.
„Jeigu jie kažkaip nuklystų nuo šio kelio, tai yra mano asmeninė nuomonė, gali susidaryti labai pavojinga situacija, taip pat ir jiems patiems“, – pridūrė Rusijos ambasadorius.