Rusija rado naują ir nebrangų būdą Ukrainos kariniams lėktuvams naikinti

Praėjusią vasarą kilo didelis skandalas, kai Rusijos žvalgybinis dronas netrukdomas įskrido į Myrhorodo aerodromą ir nukreipė rusišką raketą į ten dislokuotą kovinį lėktuvą. Panašu, kad neseniai ši istorija pasikartojo Dnipro oro uoste, rašo naujienų svetainė „Forbes“.
Naikintuvai MiG-29
Naikintuvai MiG-29 / TASS nuotr.

Teigiama, kad penktadienį arba šiek tiek anksčiau Rusijos žvalgybinis dronas netrukdomas praskrido virš Aviatorske-Dnipro aviacijos bazės netoli Dnipro miesto. Tai yra maždaug už 95 km nuo fronto linijos.

Kaip matyti Rusijos propagandos paskelbtoje filmuotoje medžiagoje, dronas neva nusitaikė į slėptuvę, kurioje, tikėtina, buvo Ukrainos oro pajėgų naikintuvas MiG-29. Po kelių minučių balistinė raketa „Iskander“ nusileido ir sprogo tiesiai virš slėptuvės, greičiausiai sunaikindama MiG.

Pasak „Forbes“, nuo 2023 m. rudens rusams, naudojant šią taktiką, galėjo pavykti sunaikinti mažiausiai du Su-27, keturis MiG-29, Su-25 ir galbūt Mi-24 karinius lėktuvus.

„Tai įspūdingas nuostolių lygis kariuomenei, kuri gali turėti mažiau nei 100 veikiančių kovinių orlaivių ir tik apie 50 karo laivų“, – rašo „Forbes“.

Anot Karališkojo Jungtinių tarnybų instituto (RUSI) Londone analitiko Jacko Watlingo, tokios sėkmingos „Iskander“ atakos įmanomos tik todėl, kad Rusija vykdo „nuolatinį ir atidų Ukrainos stebėjimą“. Kartu Ukraina vis dar neturi pakankamai oro gynybos sistemų, kad galėtų visiškai apsaugoti savo oro erdvę – net virš oro bazių.

„Forbes“ nubrėžė liūdną prognozę, kad toks pat likimas gali ištikti ir Vakarų perduotus ir Kyjivo ilgai lauktus F-16 ir „Mirage 2000“ naikintuvus, jei Ukraina iš esmės nepagerins savo oro gynybos.

V.Zelenskio „Telegram“ nuotr./Naikintuvai F-16
V.Zelenskio „Telegram“ nuotr./Naikintuvai F-16

Anksčiau naujienų agentūra „Unian“ pranešė, kad liepos 1 d. rusai raketomis atakavo Myrhorodo karinį aerodromą Poltavos srityje, kuriame tuo metu buvo dislokuoti keli Ukrainos karo lėktuvai.

Komentuodamas informaciją apie ataką, buvęs karinių oro pajėgų atstovas spaudai Jurijus Ihnatas sakė, kad aerodromui buvo smogta ir kad buvo aukų, tačiau „ne tokių, kokias teigia priešas“.

Vis dėlto didžiausią Ukrainos visuomenės nepasitenkinimą sukėlė tai, kad prieš raketos smūgį virš aerodromo gana ilgai skraidė Rusijos žvalgybinis dronas. Karinis ekspertas Valerijus Romanenko tuomet pažymėjo, kad oro gynybos sistema privalėjo numušti žvalgybinį droną, bet to nepadarė.

Pažymima, kad tokia pat istorija pasikartojo rugpjūčio 16 d. Dnipro mieste.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų