Rusijos naujienų agentūros citavo Federacijos Tarybos pirmininkę Valentiną Matvijenko, kuri nurodė, kad klausimas dėl jėgos panaudojimo buvo svarstomas už uždarų durų. Skelbiama, kad 162 Federacijos tarybos nariai palaikė tokį siūlymą.
„Karinės pajėgos bus naudojamos padėti Sirijai kovoje su „Islamo valstybės“ teroristais“, – teigė Kremliaus administracijos vadovas Sergejus Ivanovas. „Federacijos Taryba vienbalsiai pritarė prezidento prašymui“, – sakė S.Ivanovas, kurio pastabas transliavo televizija.
Kreipėsi pats Sirijos diktatorius
Sirijos prezidentas Basharas al Assadas kreipėsi į Rusijos vadovą Vladimirą Putiną su prašymu suteikti karinę pagalbą, trečiadienį pranešė Kremliaus administracijos vadovas.
„B.al Assadas kreipėsi į mūsų šalies vadovybę su prašymu suteikti karinę pagalbą“, – nurodė Sergejus Ivanovas po to, kai Rusijos senatoriai vienbalsiai pritarė prašymui leisti šalies ginkluotosioms pajėgoms rengti oro smūgius Sirijoje.
S.Ivanovas pažymėjo žurnalistams, kad Rusija nusprendė padėti Sirijos lyderiui Basharui al Assadui tam, kad apgintų ko šalį nuo džihadistų, o ne dėl „kažkokių užsienio politikos tikslų ambicijų, dėl kurių mus dažnai kaltina Vakarų partneriai“.
„Kalbame apie Rusijos nacionalinio saugumo interesus“, – sakė S.Ivanovas ir pridūrė, kad Maskvai kelia susirūpinimą augantis užverbuotų savanorių, kurie vyksta kovoti „Islamo valstybės“ gretose, skaičius.
Kalbame apie Rusijos nacionalinio saugumo interesus“, – sakė S.Ivanovas ir pridūrė, kad Maskvai kelia susirūpinimą augantis užverbuotų savanorių, kurie vyksta kovoti „Islamo valstybės“ gretose, skaičius.
Jis pažymėjo, kad tūkstančiai Rusijos piliečių išvyko kovoti į Siriją, todėl Maskvai būtų išmintingiau „imtis preventyvinių žingsnių ir daryti tai tolimuose pasieniuose užuot susidūrus su šia problema čia ar vėliau“.
Kremliaus administracijos vadovas nurodė, kad balsavimas Senate buvo surengtas atsiliepiant į B.al Assado prašymą suteikti „karinę pagalbą“. Pasak jo, didžiausias skirtumas tarp Rusijos ir kitų šalių, tokių kaip JAV, yra tas, kad „jie nesilaiko tarptautinės teisės, o mes laikomės“.
Rusijos opozicija kritiškai įvertino Kremliaus prašymą ir tai, kaip vyko balsavimas Senate. „Tai, kad Federacijos Taryba mūsų pajėgų siuntimo į užsienį klausimą svarsto už uždarų durų atrodo nekonstituciškai“, – savo socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje parašė opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas.
„Ar tik jų anūkai vyks (kovoti)?“, – pridūrė jis.
Rusijos federacijos konstitucijoje rašoma, kad Rusijos prezidentas gali kreiptis į Federacijos tarybą dėl leidimo naudoti Rusijos kariuomenę užsienyje.
2014 metų kovo mėnesį Federacijos taryba suteikė V.Putinui leidimą įvesti kariuomenę į Ukrainą.