Šiuo įstatymu uždraudžiama bet kokia vieša medžiaga, pavyzdžiui, filmai ar žiniasklaidos pranešimai, kaip nors propaguojantys „atsisakymą gimdyti“.
Senstant visuomenei ir mažėjant gimstamumui, Rusija bando sustabdyti demografinį nuosmukį, kurį paspartino daugiau nei prieš dvejus metus Maskvos pradėtas karas Ukrainoje.
Trečiadienį Federacijos Taryba vienbalsiai pritarė įstatymo projektui. Anksčiau šį mėnesį per galutinį trečiąjį svarstymą jį taip pat vieningai patvirtino žemųjų parlamento rūmų nariai.
Dabar įstatymą turės pasirašyti Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.
Už pažeidimus fiziniai asmenys būtų baudžiami 400 tūkst. rublių (apie 3 840 eurų) bauda, o įmonės – 5 mln. rublių (apie 50 tūkst. eurų) baudomis. Įstatyme taip pat numatyta nuostata dėl užsieniečių deportavimo.
Aukštųjų rūmų pirmininkė Valentina Matvijenko nurodė žinanti apie susirūpinimą dėl to, kaip bus interpretuojamas šis teisės aktas. Ji pridūrė, esą jis nepažeis asmenų savanoriško pasirinkimo neturėti vaikų.
„Atsiradus naujam pavojingam reiškiniui, įstatymų leidėjas, manau, privalo nuo jo apsaugoti ir visuomenę, ir piliečius“, – pareiškė V.Matvijenko.
Rusija seniai save vaizduoja kaip šalį, kovojančią prieš liberalias vertybes. Ši tendencija sustiprėjo daugiau nei prieš dvejus metus, kai Maskva pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą.
Rusija jau daugelį metų kuria LBGTQI žmonėms nepalankią aplinką. Pernai Maskva uždraudė „tarptautinį LGBT judėjimą“ kaip ekstremistinį, o lyties keitimą paskelbė neteisėtu.
Šiuo metu gimstamumas Rusijoje yra mažiausias per 17 metų, o Kremlius šią tendenciją vadina „pražūtinga tautos ateičiai“.
Siekdama padidinti gimstamumą, V.Putino vyriausybė daugiavaikėms šeimoms siūlo dosnias išmokas ir būsto paskolų subsidijas.
Rusijos demografines problemas dar labiau paaštrino didelis mirčių nuo COVID-19 skaičius, šimtų tūkstančių vyrų pabėgimas iš šalies vengiant mobilizacijos į karą Ukrainoje ir pernai labai sulėtėjusi imigracija.