Ministerija taip pat paskelbė „užsienio agentais“ kelis su Rusijos opozicija siejamus teisininkus.
2006 metais įkurta grupė „LGBT-Set“, veikianti keliuose šalies regionuose, buvo įtraukta į Teisingumo ministerijos „užsienio agentų“ registrą, kuriame jau esama daug žurnalistų, teisininkų bei aktyvistų.
„LGBT-Set“ teikia teisinę pagalbą ir paramą lesbietėms, gėjams, biseksualiems ir translyčiams žmonėms bei jų šeimoms, rašoma organizacijos tinklalapyje.
Ji taip pat rengia švietimo kampanijas ir renka įrodymus dėl diskriminacijos lytinės orientacijos pagrindu.
Vasarį „LGBT-Set“ pasmerkė dviejų čečėnų areštą. Vėliau šie vyrai buvo deportuoti atgal į Čečėniją.
Teisių gynimo grupės kaltina Čečėnijos valdžią, kad ši slaptuose kalėjimuose kalina ir kankina homoseksualius žmones.
Įtraukimas į „užsienio agentų“ registrą reiškia, kad organizacija visose savo publikacijose žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose turės nurodyti šį savo statusą ir laikytis virtinės administracinių procedūrų.
Anot valdžios, „užsienio agento“ statusas, primenantis sovietinių laikų „liaudies priešo“ etiketę, suteikiamas organizacijoms, gaunančioms „finansavimą iš užsienio“ ir užsiimančioms „politine veikla“.
Rusijoje dažnai pasitaiko išpuolių prieš LGBTQ asmenis, šalies konservatyviems ir religiniams sluoksniams priešiškai žiūrint į šią bendruomenę.
2013 metais Rusija priėmė įstatymą, draudžiantį homoseksualumo „propagavimą“ nepilnamečiams. Šis įstatymas tapo pretekstu uždrausti organizuoti „Pride“ eitynes ir demonstruoti vaivorykštės spalvų vėliavas.
Nuo 2020 metų šalies Konstitucijoje įtvirtinta nuostata, kad santuoka yra vyro ir moters sąjunga.