Kremlius anksčiau šį mėnesį patvirtino, kad Kim Jong Unas iki mėnesio pabaigos susitiks su V. Putinu, bet „saugumo sumetimais“ nenurodė nei vietos, nei datos.
Rusijos žiniasklaida pranešė, kad lyderiai susitiks Vladivostoko uostamiestyje prie Ramiojo vandenyno.
Šiame mieste imamasi virtinės neįprastai griežtų saugumo priemonių. Laivybos pareigūnai antradienį paskelbė, kad vandenys aplink Rusų salą, esančią prie pietinio Vladivostoko pakraščio, nuo trečiadienio ryto iki penktadienio ryto bus uždaryti visam laivų eismui.
Šioje saloje įsikūręs universitetas su konferencijų sale laikomas tikėtina viršūnių susitikimo vieta.
Atskirai vietos žiniasklaida pranešė, kad kai kurios platformos pagrindinėje Vladivostoko traukinių stotyje bus uždarytos kelias dienas, o trečiadienį prie traukinių stoties keisis autobusų maršrutai.
Naujienų svetainė Vl.ru pranešė, kad municipalinė valdžia ėmėsi tvarkyti įvažiavimą ir išvažiavimą iš stoties, kad jie nebūtų tokie statūs. Kaip spėjama, tai daroma tam, kad Kim Jong Uno kortežas galėtų nuvažiuoti tiesiai nuo platformos.
Kim Jong Unas, kaip ir jo tėvas, vengia kelionių lėktuvais ir į Vladivostoką, esantį maždaug 675 km į šiaurės rytus nuo Pchenjano, tikriausiai atvyks traukiniu.
Anksčiau antradienį Šiaurės Korėja trumpu, dviejų sakinių pareiškimu patvirtino įvyksiant šį viršūnių susitikimą.
Kol kas Šiaurės Korėja negavo to, ko labiausiai norėjo iš Kim Jong Uno pastarojo meto susitikimų su įvairiais pasaulio lyderiais: griežtų tarptautinių sankcijų sušvelninimo.
Nuogąstaujama, jog neseniai įvykdytas Šiaurės Korėjos ginklo bandymas ir virtinė kandžių pastabų Vašingtono adresu dėl įstrigusių derybų su Pchenjanu reiškia, kad Šiaurės Korėja vėl gali grįžti prie branduolinių ir tolimojo nuotolio raketų bandymų, dėl kurių 2017-aisiais Azijoje daug kas baiminosi karo.
Kim Jong Unas du kartus susitiko su JAV prezidentu Donaldu Trumpu, bet antrasis susitikimas, įvykęs vasario mėnesį Vietname, žlugo, nes Šiaurės Korėja siekė didesnio sankcijų sušvelninimo nei norėjo suteikti Vašingtonas už Pchenjano pasiūlytą branduolinio nusiginklavimo mastą.
Neaišku, kaip ir ar V.Putinas stums į priekį įstrigusias derybas dėl Šiaurės Korėjos branduolinių ginklų. Kim Jong Uno vizitas galėtų būti labiau susijęs su abiejų šalių ekonominiais interesais.
Rusija norėtų didesnių galimybių naudoti Šiaurės Korėjos naudingąsias iškasenas, įskaitant retuosius metalus. Pchenjanas savo ruožtu labai nori elektros tiekimo iš Rusijos ir siekia pritraukti rusiškų investicijų savo nušiurusioms gamykloms, geležinkeliams ir kitai infrastruktūrai modernizuoti.
Šiaurės Korėja praėjusią savaitę paskelbė išbandžiusi naujo tipo „taktinį valdomą ginklą“. Nors mažai tikėtina, kad tai buvo draudžiamas vidutinio ar tolimojo nuotolio balistinės raketos bandymas, galintis sužlugdyti derybas, pranešimas signalizavo apie augantį Šiaurės Korėjos nusivylimą diplomatinių pastangų nesėkme.