Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Rusijoje sukčiavimu kaltinamas buvęs „Snoro“ savininkas V.Antonovas pripažino kaltę

Rusijoje suimtas Lietuvoje bankrutavusio banko „Snoras“ pagrindinis akcininkas ir anglų futbolo klubo „Portsmouth“ savininkas Vladimiras Antonovas visiškai pripažino kaltę dėl itin stambaus masto sukčiavimo iškeltoje byloje, rašo „Vedomosti“.
Vladimiras Antonovas
Vladimiras Antonovas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

V.Antonovas visiškai pripažino kaltę ir sudarė ikiteisminį susitarimą, taip pat davė parodymus prieš buvusį banko „Sovietskij“ valdytoją Stanislavą Mitrušiną. Apie kokius nors V.Antonovo ryšius su „Sovietskij“ banku nebuvo pranešta.

Teismas atmetė prašymą V.Antonovui vietoj įkalinimo skirti namų areštą – baiminamasi, kad jis gali slapstytis.

Sputnik“ nuotr./„Sovietskij“ banko reklama
Sputnik“ nuotr./„Sovietskij“ banko reklama

V.Antonovas buvo suimtas šį balandį. Jam pateikti kaltinimai didelio masto sukčiavimu – 2015 m. iš banko „Sovietskij“, bendradarbiaujant su keliais jo valdytojais, pasisavinus 150 mln. rublių (1,97 mln. eurų).

Tyrėjai kelia versiją, kad V.Antonovas ir bendrininkai sudarė sutartį, pagal kurią „Sovietskij“ bankas suteikė 150 mln. rublių kredito liniją su 18 proc. metinių palūkanų norma.

Pasak tyrėjų, V.Antonovui teko 15 mln. rublių (197 tūkst. eurų), iš kurių 10 mln. (131,6 tūkst. eurų) jis jau grąžino.

Vienas buvęs rusų tyrėjas „Vedomosti“ teigė, kad, remiantis Rusijos baudžiamojo kodekso 159 straipsnio 4 dalimi, V.Antonovui gresia ne 10, o penkeri metai laisvės atėmimo, taip pat teks kompensuoti padarytą žalą.

„Snoro“ bylą tirianti Lietuvos teisėsauga V.Antonovui kartu su buvusiu „Snoro“ vadovu Raimondu Baranausku yra pareiškusi įtarimus piktnaudžiavimu, turto pasisavinimu ir iššvaistymu, nusikalstamu bankrotu, nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimu, apgaulingu apskaitos tvarkymu, dokumento suklastojimu ar disponavimu suklastotu dokumentu.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Raimondas Baranauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Raimondas Baranauskas

Didžiosios Britanijos teismai 2015 metais buvo nusprendę tuo metu Londone gyvenusius V.Antonovą ir R.Baranauską išduoti Lietuvai, tačiau pastarieji iš šios valstybės pabėgo į Rusiją.

Pastaraisiais metais V.Antonovas nesėkmingai bandė per Rusijos teismus iš „Snorą“ nacionalizavusios Lietuvos vyriausybės prisiteisti daugiau kaip 0,5 mlrd. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais