09 27

„Rusijos elitas bruzda, o FSB nusibodo V.Putino retorika“: kas slepiasi už naujų Kremliaus grasinimų

Rusijos režimo Saugumo Tarybai per keturias minutes išsakytas branduolinis grasinimas dabar kur kas labiau gąsdina Rusijos vidaus auditoriją nei pagrindinį šios žinios adresatą – Vakarų politikus, rašo leidinys „Postimees“, apžvelgęs, ką apie naujus Kremliaus šeimininko grasinimus Vakarams mano Ukrainą palaikantys ir Rusijos politinius užkulisius išmanantys ekspertai.
Vladimiras Putinas
Vladimiras Putinas / Vida Press nuotr.

Kokią žinią pasiuntė Vladimiras Putinas?

Pirma, kad branduolinis ginklas gali būti panaudotas prieš Rusiją užpuolusią šalį, kuri neturi branduolinio ginklo, bet yra branduolinių valstybių sąjungininkė.

Antra, kad Rusija svarstys galimybę panaudoti branduolinį ginklą, jei Kremlius gaus patikimos informacijos, kad prieš jį bus surengtas masinis oro smūgis raketomis, lėktuvais ar bepiločiais dronais.

Pirmasis pareiškimas yra aiškus grasinimas Ukrainai, tačiau antrojo pareiškimo išsireiškimai, tokie kaip „svarsto galimybę panaudoti branduolinį ginklą“ ir neapibrėžto masto „masinė oro ataka“, pateikiami įprastai putiniškai miglotai.

Nors Vakarai į V.Putino pareiškimą beveik nereagavo, o Amerikos Karo studijų institutas (ISW) jį laikė „informacine operacija“, kurios tikslas – sukelti naują panikos bangą tarp Vakarų politikų, V.Putiną kritikuojantys rusakalbiai ekspertai tam skyrė kur kas daugiau dėmesio.

Čia daugiausia buvo pateikiama priežasčių, kodėl į V.Putiną ir jo retoriką negalima žiūrėti rimtai, tačiau yra ir nerimą keliančių pastabų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis