Buvusio Federalinės saugumo tarnybos vadovo pareiškimas nuskambėjo po masinių protestų, dėl dalyvavimo juose nepatenkintieji parlamento rinkimų rezultatais susitarė per socialinius tinklus.
„Protingas reguliavimas, žinoma, turi vykti ir Rusijoje, kaip tai jau daroma JAV, Kinijoje ir daugelyje kitų pasaulio šalių“, – sakė K.Patruševas interviu laikraščiui „Argumenty i fakty“.
Jungtinės Valstijos yra viena šalių, suteikiančių interneto vartotojams visišką laisvę, o Kinija atveria savo vartotojams prieigą tik prie tų erdvių, kurios sutinka būti cenzūruojamos.
Jungtinės Valstijos yra viena šalių, suteikiančių interneto vartotojams visišką laisvę, o Kinija atveria savo vartotojams prieigą tik prie tų erdvių, kurios sutinka būti cenzūruojamos.
Pasiūlęs naudoti Kinijos patyrimą, K.Patruševas padarė išlygą, kuri gali būti taikoma socialiniams tinklams ir tinklaraščiams:
„Mėginimai užkirsti kelią žmonėms bendrauti iš principo neproduktyvūs ir net amoralūs. Tačiau negalima nepaisyti to, kad internetu gali naudotis nusikaltėliai ir teroristų grupuotės.“
Pavasarį Rusijos valdžia jau domėjosi Kinijos patyrimu interneto kontrolės srityje ir užsakė vyriausybei mokslinį darbą apie interneto reguliavimą įvairiose šalyse, tarp jų Kinijoje. Tada vieno FST padalinių viršininkas pareiškė, kad nekontroliuojamas naudojimasis pašto paslauga „Gmail“ ir programa „Skype“ kelia grėsmę Rusijos saugumui.
Tačiau ministras pirmininkas Vladimiras Putinas, besirengiantis kitais metais sugrįžti į Kremlių, netrukus po to nuramino visuomenę pareikšdamas, kad nieko apriboti nesirengia.
Tą pačią dieną, kai buvo išspausdintas K.Patruševo interviu, buvo sužinota apie įstatymo projektą, kurį parengti padėjo Rusijos ryšių ministerija. Jeigu jis bus priimtas, operatoriai bus įpareigoti blokuoti kai kuriuos tinklalapius.
Kaip pranešė laikraštis „Vedomosti“, drauge su vaikų pornografija ir narkotikų propaganda į juoduosius sąrašus buvo įtraukta „ekstremistinė medžiaga“. Visuomenė ne kartą priekaištavo Rusijos valdžiai, kad ekstremizmo sąvoką ji traktuoja labai plačiai.
Pastarosiomis savaitėmis internetas buvo naudojamas didžiausioms nuo V.Putino atėjimo į valdžią protesto akcijoms organizuoti.
Dalyvauti mitinge Bolotnaja aikštėje praėjusį šeštadienį per socialinius tinklus susitarė keliasdešimt tūkstančių žmonių. Prie kitos protesto akcijos – gruodžio 24 dieną – socialiniame tinkle „Facebook“ per dvi dienas pažadėjo prisijungti daugiau nei 18 tūkst. žmonių.