Rusijos kariai Sirijoje gali padėti „Islamo valstybei“

Rusijos karių dislokavimas Sirijoje gali padėti „Islamo valstybei“ (IS), nes jie yra siunčiami į teritorijas, kuriose, labiausiai tikėtina, teks kautis su kitomis grupėmis, kovojančiomis su IS. Tokias naujos ataskaitos išvadas skelbia „The Guardian“.
Rusijos kariai Sirijoje
Rusijos kariai Sirijoje / Vkontakte.ru nuotrauka

Jungtinio Karališkojo tarnybų instituto (angl. Royal United Services Institute) ataskaita paskelbta prieš JAV ir Rusijos vadovų susitikimą, kuris įvyks pirmadienį. Barackas Obama žada spausti Vladimirą Putiną, kad šis atsakytų į klausimus apie Rusijos karinės operacijos Sirijoje tikruosius ketinimus.

Irano prezidentas Hassanas Rouhani penktadienį atmetė spekuliacijas, kad jo šalis bendradarbiauja su Rusija kovoje su IS. „Nematau koalicijos tarp Irano ir Rusijos kovoje su terorizmu Sirijoje“, – Niujorke pareiškė jis.

Instituto ataskaitoje vertinamos tarptautinės pastangos sustabdyti IS. Rusijos strategijos analitikas Igoris Sutjaginas teigia, kad Maskva Basharo al Assado režimui paremti į Latakiją atsiuntė 28 karo lėktuvus, o Tartusą – karinių jūrų pajėgų batalioną, karo inžinierių ir motorizuotų pėstininkų.

Toks pajėgų dislokavimas pabrėžia Kremliaus politikos prieštaravimus, teigia analitikas, nes kariai siunčiami ten, kurs IS džihadistų nėra.

„Tokiu būdu Rusijos kariai remia B. al Assadą kovoje su tokiomis grupuotėmis kaip „Jabhat al Nusra“ ir „Ahrar al Sham“, kurios pačios kaunasi su IS. Jeigu Rusijos kariai galiausiai prisijungs prie mūšių, jie taip techniškai imtų padėti IS“, – aiškino analitikas.

Twitter.com nuotr./Rusijos kariai Sirijoje
Twitter.com nuotr./Rusijos kariai Sirijoje

Ataskaitoje teigiama, kad todėl Rusijos karių dislokavimas Sirijoje neturėtų būti laikomas pokyčiu politikoje – esą Kremlius nusprendė tiesiogiai kautis su IS. Greičiau tai yra politinis žingsnis, skirtas B. al Assado apsaugai, savo buvimo Tartuso karinėje jūrų ir Latakijos karinių oro pajėgų bazėse įtvirtinimas. Tokie tikslai pridengiami kova su IS, ir Rusija taip gerina savo įvaizdį Vakarų ir Persų įlankos arabų šalių akyse, kurios vengia pradėti sausumos karą su IS.

„Kremlius gali tikėtis, kad Vakarai parodys savo dėkingumą panaikindami sankcijas“, – teigia I.Sutjaginas.

Įtampa tarp JAV ir Rusijos atsiskleidė net abiems pusėms apibūdinant būsimą vadovų susitikimą. JAV atstovai paskelbė, kad jo paprašė V.Putinas. Kremlius tą neigia – esą tai B.Obama pageidavo su Rusijos prezidentu susitikti akis į akį. 

Baltųjų Rūmų teigimu, per susitikimą B.Obama ketina kalbėtis apie karus ir Ukrainoje, ir Sirijoje. Kremlius atkirto, kad apie Ukrainą bus kalbama tik tada, jei bus laiko.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai